Топ-3 правових подій тижня для бізнесу

Новини

Трійка найбільш важливих для підприємців подій і нормативно-правових актів минулого тижня, враховуючи вступ документів в силу, результати роботи держорганів

Ukrainian English Russian

1. Змінюються правила маркування харчових продуктів

Прийнято закон, що встановлює правові та організаційні засади надання споживачам інформації про харчові продукти (проект № 8450). Споживачі зможуть дізнатися, чи піддавався харчовий продукт розморожуванню і чи є в ньому алергени.

Крім того, забороняється використання інформації, яка може ввести споживача в оману, особливо в частині властивостей і характеристик харчових продуктів та наслідків їх споживання, а також у частині приписування харчовим продуктам лікувальних властивостей. Закон зобов'язує розміщувати на фасованих харчових продуктах: перелік інгредієнтів; будь-які інгредієнти, які викликають алергічні реакції або непереносимість; кількість харчового продукту; мінімальний строк придатності або дата "спожити до"; будь-які особливі умови зберігання та умови використання (у разі потреби); найменування та місцезнаходження оператора ринку, що відповідає за інформацію про харчовий продукт; інформацію про поживну цінність харчового продукту тощо. 

2. Утепляти фасад слід за новими будівельними нормами

З 1 грудня 2018 діють оновлені державні будівельні норми щодо теплоізоляції фасадів. Новий ДБН В. 2.6-33:2018 "Конструкції зовнішніх стін з фасадною теплоізоляцією. Вимоги до проектування" затверджено наказом Мінрегіону від 2 серпня 2018 № 199.

 Очікується, що утеплення фасадів за новими нормами дасть змогу заощадити до 15 % тепла і підвищити строк експлуатації будівель майже на 20 років. У додатках до нового ДБН наведено конструктивні схеми збірних систем. Зокрема, конструктивна схема збірної системи з обробкою тонкошаровою штукатуркою (від 2 до 3 мм) становить: несучу частину стіни, вирівнюючий штукатурний шар, клейовий шар, шар теплової ізоляції, елемент механічного кріплення (дюбель), армуючу склосітку та обробне покриття.

Строк служби несучих конструкцій систем теплоізоляції повинен складати не менше 30 років для об'єктів з відповідними класами наслідків. Після завершення монтажних робіт збірна система підлягає приймальним випробуванням. 

3. Урегульовано процедуру прийняття на абонентський облік лічильників тепла та води

Мінрегіон установив загальні вимоги та механізм прийняття лічильників теплової енергії, питної та гарячої води на абонентський облік. Порядок затверджено наказом від 12 жовтня 2018 року № 270. Документом визначено процедуру взяття на облік вузлів комерційного обліку (лічильники опалення та водопостачання) і вузлів розподільчого обліку (прилади-розподільники у будинках з вертикальним розведенням).

Лічильники та прилади-розподільники приймаються на абонентський облік протягом 14 календарних днів з дня надходження відповідного звернення. Про дату огляду та опломбування лічильника власника повинні повідомити не пізніш ніяк за 5 календарних днів.

За матеріалами ЮРЛІГА 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: