У Золотоноші може з’явитися сонячна електростанція

Енергоефективність

У Золотоноші є всі шанси стати першим містом в області, де збудують сонячну електростанцію. Напередодні з цього приводу у місті відбувалися громадські слухання

Ukrainian English Russian

За словами міського голови Золотоноші Віталія Войцехівського, на слуханнях обговорювали розташування сонячних батарей на вулиці Обухова.

- Вона в нас виділена під енергетику. Тож певний час для цієї ділянки розглядалося кілька варіантів використання –  під теплову, сонячну чи вітряну енергію, - розповідає Віталій Войцехівський. - Але вітряну відкинули відразу, по тепловій – нас не переконали, що це безпечно. Щодо сонячної енергії, то в нас з’явилися інвестори і ми побачили, що в розвитку цього напрямку є чималий досвід.

- На найближчій сесії ми затвердимо ці громадські слухання і далі йтимемо по процедурі – виділимо земельну ділянку і оголосимо конкурс - хто з інвесторів його виграє, той і встановлюватиме сонячні батареї. Додам, що окрім енергії, це ще й постійна сплата за оренду землі, сплата пайової участі, наповнення бюджету. Тим більше, що потужної електроенергії потребуватиме  й індустріальний парк, - зауважує Віталій Войцехівський.

Також він не відкидає варіант, що сонячні батареї можуть з’явитися ще й на інших земельних ділянках Золотоноші.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: