У Звенигородці діє віртуальний базар замість звичного

Споживчий ринок

У Звенигородці запрацював онлайн-базар. Продавці, які до карантину торгували на міському ринку перебралися у соцмережу. Групу для реалізаторів та покупців створив місцевий підприємець Сергій Куцан.

 

Ukrainian English Russian

– Базар закрився, а є купа людей, які не можуть обійтися без певних продуктів, – пояснює Куцан. – І проблема це не лише покупців, а й продавців. Людина тримає, наприклад, корову, а продати молоко не має куди. Тобто, для них це катастрофа. Тому цю групу я створив саме для них в першу чергу. Ну і для тих, хто не завжди може придбати молоко в магазині за 26 гривень. Є бізнесмени, які навіть готові їздити до продавців і збирати продукцію. Для останніх так буде навіть швидше, ніж 6 годин стояти на площі.

Зараз у спільноті вже сотні оголошень. Найбільше продають тварин, пише viche.ck.ua.

– Як це не дивно, але найчастіше продають живих тварин, – каже чоловік. – Я в цій же групі зробив так, аби можна було додавати за категоріями для легкого пошуку. На жаль, мало, хто так робить. Більшість публікують свої пропозиції прямо у стрічку новин. Це добряче захаращує спільноту. Люди не звикли до організованості. Навіть блокував декого через це. Створювали нові сторінки й продовжували робити своє.

Звенигородець Михайло Карман задоволений таким форматом ринку. Каже, почав навіть частіше купувати.

– Не було б щастя, та нещастя допомогло, – сміється Михайло. – До карантину я відносно рідко міг втрапити на базар. То часу немає, то робота, то лінь. Зараз фактично в будь-який час можу зідзвонитися з продавцем і приїхати забрати необхідне мені. Вже так купував сир, молоко, сало та рибу. Централізувати продавців є дуже вдалою ідеєю.

Самі продавці зізнаються, що збувати товар стало зручніше та швидше.

– Торгую домашніми молочними продуктами, – розповідає Ірина Богурина з села Гудзівка. – Зараз молоко повністю розпродую. Нещодавно 30 банок розвезла. Сир та сметану теж забирають дуже швидко. Маю постійно замовлення. Веземо додому до замовника. Працюємо у масках. Покупці теж їх завжди надягають. Та й сільські люди до нас підходять. На базарі теж завжди продаю увесь товар, але для цього маю постояти з 7-ої ранку й до 12-ої. Тепер розвозимо за 2-3години.

За тиждень, відколи створена спільнота, до неї додалося вже майже півтори тисячі людей. Жоден із продавців  досі не завищував ціни на свою продукцію.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: