Фахівці Уманського міського центру зайнятості свідомі тої думки, що в наш час досить не просто працевлаштуватися на бажану посаду. Особливо, якщо ви щойно вийшли із студентської аудиторії і ще не встигли здобути досвід, такий затребуваний роботодавцем. Тому, з метою підвищення конкурентоспроможності молоді на ринку праці та упередження безробіття, центр зайнятості вносить свій внесок у створення Всеукраїнського кадрового резерву служби зайнятості.
Активно використовуються нові форми роботи: відеорезюме та онлайн – співбесіда, розповіли порталу «Діловий регіон» в Уманському МЦЗ.
Першим елементом реалізації проекту «Кадровий резерв» є створення бази самопрезентації молоді у вигляді відеорезюме для випускників навчальних закладів.
На семінарах з техніки пошуку роботи учасникам надається інформація щодо різновиду резюме, і акцентується увага саме на відеорезюме, його перевагах, механізмі складанні. Зацікавленим особам пропонується допомога в його записі.
Відеорезюме – це короткий відеоролик в цифровому форматі, зручному для відправки та відтворення, з короткою, але вичерпною розповіддю про себе. Відеорезюме містить біографічні відомості, інформацію про освіту, кар’єру, особисті якості. За такою формою презентації шукачів роботи міський центр зайнятості працює з березня минулого року.
Наразі, фахівцями записано більше 30 відеорезюме шукачів роботи, з них 6 включено до бази самопрезентації молоді та розміщено на веб-порталі Черкаської обласної служби зайнятості та на офіційній сторінці мережі в facebook.
Ця онлайн технологія швидкого пошуку і підбору кадрів на запити роботодавців дасть змогу роботодавцям ознайомитися з потенційними працівниками, сприятиме працевлаштуванню шукачів роботи саме за набутою під час навчання професією чи спеціальністю, дозволить зекономити час та кошти шукача роботи та роботодавця.
Завдяки відеорезюме роботодавець може визначитися з вибором працівника ще на етапі перегляду відео, а випускник - підвищити свої шанси на ринку праці.
Для формату онлайн - співбесіди використовують популярний сервіс відеодзвінків Skype. Це практично жива розмова з людиною, під час якої можна познайомитися з претендентами і зрозуміти, наскільки вони підходять або не підходять на конкретну вакансію.
Інтерв’ю по скайпу, як сучасний варіант співбесіди при прийомі на роботу співробітників, стали використовувати зовсім недавно, але його популярність з кожним днем зростає.
Більшість фахівців, що займаються підбором персоналу, переконані, що незабаром інтерв’ю по скайпу увійде в роботу всіх компаній і стане стандартною формою співбесіди при прийомі на роботу.
Саме тому впевнені, що самопрезентація у відеоролику та онлайн - співбесіди допоможуть молодим випускникам навчальних закладів привернути увагу та збільшити свої шанси працевлаштуватися у потенційних роботодавців.