ВАКС знову продовжив обов'язки екс-голови «Черкасиобленерго»

Новини

Антикорупційний суд частково задовольнив клопотання прокурора про продовження процесуальних обов'язків підозрюваній.

Ukrainian English Russian

Суд продовжив до 25 серпня дію обов'язків колишньої тимчасово виконувачки обов'язків голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Світлані Кузьмінській, яку Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють у причетності до заволодіння 313 млн грн підприємства.

 

Таке рішення 25 червня ухвалив слідчий суддя Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 27 грудня суд відпустив Кузьмінську під 3,78 млн грн застави. Також на неї поклали низку обов'язків, зокрема: прибувати за кожної вимогою; не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміни свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, свідками та здати на зберігання закордонні паспорти. Пізніше суд дозволив підозрюваній вільно переміщатися по Україні.

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор САП просив їх продовжити. Вивчивши клопотання, суддя задовольнив його частково, продовживши обов'язки до 25 серпня.

Слідство встановило, що упродовж 2015 року Кузьмінська та її колишній перший заступник Олексій Беспалий у змові з головою правління приватної компанії ПрАТ «ХК «Енергомережа» Дмитром Крючковим організували незаконну схему розрахунку за електроенергію. За умовами цієї схеми споживач електроенергії – ПАТ «Азот» – мав сплатити борг за спожиту електроенергію не ПАТ «Черкасиобленерго», а приватній компанії ПрАТ «ХК «Енергомережа», яка в подальшому нібито мала розрахуватися з ПАТ «Черкасиобленерго» за борги «Азоту», перерахувавши обленерго 313 млн грн. Однак цього не сталося.

Реалізована схема суперечила законодавству у сфері електроенергетики та порушувала порядок розрахунків на цьому ринку. Відтак, НАБУ з метою захисту інтересів держави звернулося до господарських судів з позовами про визнання недійсними договорів із переведення боргу «Азоту» перед «Черкасиобленерго». За результатами судових розглядів упродовж 2016-2018 років позовні вимоги НАБУ задоволені, а договори визнані недійсними.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: