Житель Золотоноші розводить декоративних птахів та вирощує гранати

Новини

Коло захоплень золотоніського жителя дуже широке, але всі вони так чи інакше пов’язані з чимось екзотичним і незвичайним. Анатолій дуже любить птахів. Особливо йому подобаються амадини. «В цю птицю я закохався з першого погляду і відразу вирішив завести її у себе», – розповідає про своїх улюбленців. Цих пернатих у нього є декілька видів.

Ukrainian English Russian

Анатолій дуже любить птахів. Особливо йому подобаються амадини

Декоративні птахи містилися в будинках людей з давніх часів. Раніше вони були прикрасами палаців, замків і будинків знатних осіб. Птахи радували своїм яскравим оперенням, або прекрасним голосом, або і тим, й іншим. Мода на декоративних птахів жива і сьогодні. Декоративний птах у будинку, для когось просто мода, а для Анатолія – це любов з дитинства.

-Амадини належать до сімейства ткачиків, – каже власник. – Вони – родичі наших горобців. Японських амадинів у природі не існує, їх у XIV-XV століттях вивели японські монахи. Ці птахи – чудові прийомні батьки. Під них можна підкладати яйця будь-яких ткачиків, вони будуть їх висиджувати і потім вигодовувати пташенят. Саме за це багато любителів пернатих тримають цих птахів. Прості японські амадини бувають каштанового, бежевого та білого кольорів (їх ще називають чайками). Амадини можуть розмножуватися впродовж усього року, але я їх парую два рази на рік, щоби вони були міцними і здоровими.

Окрім екзотичних птахів, Анатолій займається ще й вирощуванням екзотичних рослин на підвіконні свого помешкання. Він запевняє, що фрукти, вирощені вдома, набагато смачніші за завезені до місцевих супермаркетів із заморських країн. Плодам своїх рослин дає достигнути, імпортовані ж зазвичай зривають ще нестиглими, аби ті дісталися до прилавків українських магазинів цілими, до того ж їх обробляють протигрибковими препаратами. Через усе це вони не набирають свої смакові якості. Домашні ж стовідсотково натуральні, екологічно чисті і смачні, пише cherkasy24.info.

Якось мені захотілося мати лимон. І от з нього і почалося моє захоплення екзотичними рослинами, – ділиться наш земляк. – Відчув, що це моє, почав вкладати душу, доглядати за рослинами – врешті у мене почало виходити. Я отримував ті результати, на які навіть не сподівався. Рослини дуже вдячні й на турботу відповідають щедрими урожаями та смачними плодами. Плодами, вирощеними Анатолієм здебільшого ласують його друзі. Золотонісець іноді дарує саджанці своїх екзотичних рослин своїм друзям та знайомим. Разом із саджанцями він за потреби підтримує нових господарів консультаціями та порадами. Свою ж колекцію також розширював через спілкування із любителями екзотичних рослин у соцмережах та тематичних форумах, де екзотоводи діляться досвідом і інформацією. Для того, аби в наших умовах виростити екзотичні плоди, не потрібно особливих умов, навіть теплицю мати не обов’язково. Свої рослини він утримує на підвіконнях.

Для наших умов та клімату підходять лише самозапильні рослини. Свій сад він обов’язково підживлює. Для того щоб рослини плодоносили їм потрібні фосфор, калій, а для росту – азот. При грамотній підкормці з рослини, що росте у горщику, можна зібрати кількакілограмовий урожай фруктів. Він запевняє, часто люди надмірною турботою – поливом, живленням, лікуванням, оприскуванням, переставлянням рослин з одного місця в інше просто знищують їх.

«Якщо хочеш жити у раю – створи його сам», – запевняє Анатолій.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: