Черкащанки відроджують традицію виготовлення стародавніх вінків

Практика бізнесу

Як інформує медіапроект “Суспільне око”, на Черкащині дві Олени — Почтарьова та Афанасенко відроджують старовинну традицію виготовлення вінків. Молоді жінки подорожують Україною та колекціонують техніки плетіння стародавніх жіночих аксесуарів.

 

Ukrainian English Russian

Свої віночки називають репліками, оскільки для створення копій потрібні оригінальні матеріали, а таких вже не знайдеш. Наприклад, на центральній світлині – репліка весільного воскового вінка 1920-х років. У такому віночку 100 років тому виходили заміж наречені у Черкасах.

— Для виготовлення двоярусного вінка ми використали дріт, парафін, папір, оксамитові листочки та велике бажання творити, – пояснили майстрині.

Перший весільний виготовили молоді жінки два роки тому. Загалом вже створили понад 50 автентичних та авторських робіт. І кожна з них вражає красою та ідентичністю зі своїми попередниками.

— Кожен наш виріб – унікальний. Вимагає багато часу і майстерності, – підкреслює Олена Афанасенко.

До слова, у кожному регіоні України були власні техніки створення вінків. На Прикарпатті вони були барвисті, з блискучим дощиком. На Херсонщині – з вплетеними ягодами, на Львівщині – із самшиту, на Полтавщині – з балабонів. Найскладніші виготовляли на східному Поділлі – кількість кульок із воску в них могла сягати кількох тисяч.

Щодо весільних вінків, то живих квітів у них не вплітали, бо вірили, що тоді кохання зав’яне швидко. Отже, робили паперові.

Торік майстрині вперше презентували свої роботи. Це був публічний показ колекцій вінків у Переяславі, в музеї просто неба. Нині готуються до нової виставки. Її планують презентувати наприкінці літа у Черкаському обласному художньому музеї.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: