Черкащанам доведеться більше платити за повірку приладів обліку

Будівництво. ЖКГ

Змінився порядок повірки та обслуговування комерційних приладів обліку тепла та гарячої води. Комерційні прилади – це ті, що встановлені не у квартирах громадян, а на будинку. Це відбулося відповідно до змін до закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Ukrainian English Russian

– За ці прилади комерційного обліку – за їх обслуговування та повірку –громадяни повинні платити внески, які нараховуються з розрахунку один раз на квартал за відповідною методикою. Це невелика плата, що ділиться не на квадратні метри, а на особові рахунки, тому неважливо, чи це однокімнатна, чи багатокімнатна квартира. Ця плата складатиме від 5 до 30 гривень Більше платитимуть ті, у кого в будинку менше квартир, – роз’яснив директор комунального підприємства КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась.

За словами керівника підприємства, дещо більше платитимуть мешканці будинків, де встановлені індивідуальні теплові пункти. Це пов’язано з тим, що за ці прилади обліку платиться кредит і плата за обслуговування кредиту також включається в цей розрахунок. Водночас ті, де встановлені ІТП, менше платитимуть за тепло – мінімум на 20%.

– З іншого боку, громадянам не доведеться перевіряти лічильники. Це обов’язок теплопостачальника. Розмір внесків має затвердити виконавчий комітет Черкаської міськради, – зазначив Павло Карась.

Раніше повірку здійснювали за рахунок тарифу. Але цього року законодавець прибрав суму з тарифу, вважаючи, що є певна несправедливість, мовляв, той хто більше споживає тепла, платить більше за повірку приладів, хоча повірка не залежить від кількості спожитого тепла.

Важливо те, що незначна частина будинків, в яких немає приладів обліку, повинні будуть робити внесок на встановлення таких приладів. Це буде окремий платіж. А згодом люди платитимуть за обслуговування – раз в квартал. Все це має вже запрацювати до кінця року. Адже у разі відсутності приладів обліку на будинки накладатиметься штраф з початку нового опалювального періоду,  інформує прес-служба підприємства.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: