Черкаському критому ринку оновлять фасад

Новини

«Шайба» – так у Черкасах іноді називають критий ринок, велику круглу будівлю з бетонними прямокутниками на стінах. Їй більше 50 років. Це експериментальна споруда з унікальним інженерним рішенням київської архітекторки Наталії Чмутіної. Зараз ті прямокутники потихеньку обпадають, а саму будівлю закрив новобуд.

Ukrainian English Russian

Чи не з’явиться замість критого ринку ще один торговельний центр і чому вона унікальна, вивчало «Громадське.Черкаси».

Черкаський критий ринок – один із п’яти, які залишилися в Україні з унікальним інженерним рішенням. Його практично не видно за новобудовами. Але попри забудову Центрального ринку «шайбу» зносити не збираються.

У критому ринку 264 торговельних місця. Але продавці займають трохи більше половини. Близько ста місць пустують кожного дня, каже директор Центрального ринку Володимир Марунич.

Щоб покращити умови перебування у критому ринку для продавців та їхнього товару, яке швидко псується, у цьому році планують відремонтувати фасад.

– Залізобетонну конструкцію відремонтуємо і пофарбуємо. Замінимо вікна на сучасні, щоб відкривалися. Частину вікон закриємо сучасними матеріалами. Щоб прямі сонячні промені не потрапляли на м’ясо та сало. Таким чином утеплимо стіни, – говорить Володимир Марунич.

Технічне обстеження конструкції востаннє проводили у 2018 році. Зробили нове опалення, відремонтували лабораторію. Щоб зменшити навантаження на дах через сніг, встановили електропідігрів

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: