Найвищі надої молока отримують на шполянській фермі

Сільське господарство

На фермі племзаводу СПОП «Відродження», що в Скотаревому Шполянського району, торік не лише перевищили свої попередні показники по надоях, а й піднялися на першу сходинку в області за кількістю надоєного молока на корову. Від однієї корови отримали понад 10800 кілограмів, а загалом за рік надоїли більше чотирьох з половиною мільйонів кілограмів молока.

Ukrainian English Russian

Про це інформують «Шполянські вісті».

— За останній рік поголів’я худоби на племзаводі стабільне, понад 1200 голів, — розповідає директор СПОП «Відродження» Тетяна Ляшенко. — У приміщеннях ферм й надворі під накриттям худоба, крім дійних корів, перебуває на безприв’язному утриманні.

Щодоби отримують від годувальниць в середньому понад чотирнадцять тонн, в перерахунку на одну корову – це 27 кілограмів. Молоко відповідає усім європейським стандартам. Як відповідає й курс на розведення чорно-рябої породи корів, який сільгосппідприємство взяло не так давно і вже має позитивні результати. За минулий рік отримали 580 телят, а сплеск народжуваності на племзаводі зафіксували у листопаді – грудні, коли на світ народилося 130 теляток. Теличок залишають на фермі, а бичків реалізують населенню.

На фермі трудяться не лише місцеві жителі, а й їдуть сюди на роботу жителі Шполи, з населених пунктів Шполянського та сусідніх районів. Хтось щодня приїздить, хтось оселяється у місцевому гуртожитку. А дехто купує в селі будинок.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: