Музей чи освітній центр: що робитимуть з колишньою жіночою гімназією у Смілі

Новини

Колись заклад освіти, нині – пустка: історична будівля в центрі Сміли мала стати краєзнавчим музеєм, але грошей на ремонт приміщення немає.

 

Ukrainian English Russian

Про це Суспільному повідомила начальниця міського відділу культури Ірина Бобошко.

Двоповерхову будівлю в стилі українського модерну спроєктував смілянин Антон Висоцький. За словами екскурсовода Смілянського краєзнавчого музею Лариси Петрушевець, перших гімназисток заклад зустрів сто десять років тому. До цього часу тут збереглися гвинтові сходи та дерев’яна стеля у одній із кімнат.

Порожньою ця пам’ятка архітектури стоїть три роки. Про освітній процес тут нагадує залишений у класах навчальний реквізит: опудало курки, модель людського тіла та банка консервованих грибів у класі біології.

Про те, щоб зробити в приміщенні колишньої гімназії краєзнавчий музей, почали говорити у 2019 році, будівлю передали на баланс міського управління культури. Тоді ж завезли частину експонатів.

За словами директорки краєзнавчого музею Надії Вілентко, нинішнє приміщення замале, аби вмістити та показати відвідувачам усі експонати про історію, культуру та розвиток Смілянщини. Кожен куток будівлі зайнятий, частина речей свого часу чекає у шафах: "Було б дуже добре, якби нас розширили. У нас є дуже багато експонатів, які ми б хотіли показати, але не маємо можливості".

Зі слів Надії Вілентко, експонати планували розмістити у приміщенні гімназії, але перед цим там потрібно відремонтувати дах, фасах будівлі та підключити електрику: "Туди треба ще вкладати кошти і меценатів і міської влади. Для міста це дуже гарна будівля. Там можна зробити дитячий музей і навіть кузню, де не лише показуватимуть технології виробництва дітям, а й зароблятимуть гроші".

Зі слів Ірини Бобошко, фінансування на ремонт будівлі немає, утримання теж коштує недешево, тому у відділі культури вирішили передати історичне приміщення освіті, проєкт рішення вже підготували. Що робити з архітектурною пам’яткою - музей чи освітній центр, мають вирішити депутати Смілянської міської ради на сесії.

 

Останні новини

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: