ПОРТАЛ
28 серпня 2013, 10:58

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Експерти підтримують законопроект про ріелторську діяльність

Портал «Діловий регіон» за сприяння Фонду регіональної політики провів експертне обговорення проекту Закону про ріелторську діяльність.

В обговоренні документу взяли участь науковці, керівники ріелторських компаній та громадських організацій Черкащині, які визначили сильні та слабкі сторони Законопроекту, а також обговорили його актуальність.

Незважаючи на певні невідповідності та потребу в доопрацюванні, на переконання голови ради обласної громадської організації «Палата ріелторів Черкащини» Олени Лузан, прийняття такого закону стане позитивним кроком для галузі.

«Краще прийняття такого закону, ніж його відсутність взагалі», - вважає фахівець, оскільки працюючи поза профільним законом окремі ріелтори через відсутність контролю фокусуються лише на отриманні прибутку, а не на якості наданих послуг.

Доцільним та своєчасним вважає затвердження такого законопроекту і директор агентства нерухомості «Марта» Михайло Моторний, який на ринку ріелторських послуг Черкащини працює вже більше 20 років. За його словами, для тих хто працює і готовий працювати у правовому полі новий Закон не стане перешкодою для професійної діяльності. – Він дозволить урівняти гравців ринку та встановить обов’язкові правила гри незалежно від того хто їх надаватиме: юридична чи фізична особа підприємець.

Найбільше ж невдоволення цей законопроект, за словами експертів, викликає у так званих «сірих» та «чорних ріелторів», оскільки більш жорсткі вимоги та регулювання ринку ріелторських послуг зроблять таких гравців не конкурентоздатними на ринку.

В цілому, на думку черкаських експертів, законопроект відповідає інтересам операторів і споживачів ринку нерухомості. Однак, окремі пункти все-таки, потребують коректив.

Серед найбільш суперечливих директор агентства "КОНТИНЕНТ CONSULTING" Олександр Приз називає обмеження вартості ріелторських послуг, яке на думку більшості його колег потребує певного варіювання чи регіональної диференціації. – Адже 3 % від продажу столичної нерухомості і продажу нерухомості в сільській місцевості – кардинально різняться. І в другому випадку можуть навіть не покривати затрат ріелтора, - зазначає фахівець.

Крім того, чітко прописані 3 % не враховують ситуації, коли у продавця і покупця різні ріелтори. - У разі підписання такого договору відсоткова частка складе уже 6 %, - додає Михайло Моторний. - Тому законопроект все-таки потребує доповнень і коректив.

Однак, його прийняття Верховною Радою дозволить підвищити рівень кваліфікації операторів ринку, їх відповідальність, а також покращить якість надання послуг споживачам.

В цілому обговорення показало, що гравці ринку ріелторських послуг підтримують законопроект, який дозволить встановити певні правила гри та регулювати галузь.