ПОРТАЛ
18 травня 2012, 14:56

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Тваринництво на Шполянщині збережуть молочні кооперативи

Тваринництво на Шполянщині збережуть  молочні кооперативи

Тваринництво у Шполянському районі представлене широко — від племінної худоби (тут три племзаводи з виведення молочної та м’ясної порід ВРХ) і до страусів. У районі у 29-ти господарствах є тваринництво. Зокрема, молоко виробляють у дюжині господарств, загальне поголів’я в них — 2100 корів.

Як вдалося зберегти «матрицю» тваринництва? Насамперед завдяки місцевим керівникам, розповідає голова райдержадміністрації Сергій Струк. Таким як Михайло Богач, Юрій Ляшенко, Володимир Потапенко (директори племзаводів), Віктор Степовий (в очолюваному ним СТОВ «Першотравневе» села Лозуватка є молочна ферма, свиноферма), Василь Вареник (в агрофірмі «Вись» села Матусів свинарство, молочарство і вівчарство), Борис Фоменко (СТОВ «Агрошанс» має найбільшу свиноферму в районі, на 1200 голів, є ВРХ, страуси, гуси) й інші керівники. Їх наслідують фермери: у ФГ «Ольвія» — свиноферма, «Деметра» веде вівчарство й свинарство.

Тваринництво збереглося, як кажуть, «не завдяки, а всупереч», адже ціни на продукцію дуже нестабільні. Особливо складно з молочарством. Для населення, яке утримує майже на тисячу корів більше, ніж сільгосппідприємства району, питання ціни на молоко впирається насамперед в обсяги продажу. Подвірне скуповування, яке здійснюють перекупники, призводить до того, що селянам зараз дістається лише 2 гривні за літр молока, в той час як СТОВам заводи платять 3-3,2.

— Порятунок тут один: молочарські кооперативи, — ділиться досвідом Сергій Струк. — Ми провели роботу з громадами, знайшли ініціативні групи, підготували статути. Й уже п’ять кооперативів зареєстрували (в Лебедині, Станіславчику, Лип’янці, Лозуватці, Журавці). Тепер потрібне обладнання: місткості для збирання молока, холодильник, мобільна лабораторія. Я наводжу людям у Журавці розрахунки: у вас 130 корів, це 300 тисяч гривень виручки за місяць. Купите в кредит холодильну установку. Бо якщо нічого не робити… Це як приходить мирянин до Бога: «Зроби так, щоб я виграв у лотерею!» — «Добре, але ти спочатку її купи».

За матеріалами:  www.kray.ck.ua

національний координатор проекту підвищення енергоефективності та сприяння у впровадженні відновлюваних джерел енергії на підприємствах агрохарчової галузі (м. Київ)
Ігор Кирильчук
президент ТОВ «Черкасиелеватормаш» (м. Черкаси)
Ігор Одокієнко
директор ПП «Аргус-сервіс»
Максим Сагдієв
директор компанії «Авант-груп»
Владислав Сушко
керівник технічного відділу ТОВ «Манеж»
Олексій Болібрук