ПОРТАЛ
13 квітня 2014, 08:37

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

"Муніципальна енергетична реформа в Україні" запрацює в 17 містах

"Муніципальна енергетична реформа в Україні" запрацює в 17 містах

Спецпроект «Досвід регіонів»

17 міст підписали меморандуми про співпрацю з проектом USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні", повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) покликаний підвищити енергетичну безпеку України.

Він допоможе середнім та великим українським містам збільшити ефективність кінцевого споживання енергії та виробництво чистої енергії і, відповідно, скоротити споживання природного газу і зменшити викиди парникових газів.

17 муніципалітетів з усіх регіонів – Дніпропетровськ, Запоріжжя, Вінниця, Івано-Франківськ, Кам`янець-Подільський, Київ, Краматорськ, Кривий Ріг, Луцьк, Львів, Павлоград, Рівне, Тернопіль, Суми, Херсон, Хмельницький, Чернігів – підписали меморандуми про співпрацю з проектом.

Марк Фейєрстейн, заступник голови USAID (Вашингтон), повідомив, що проект розрахований на 4 роки і має бюджет 13,5 млн. доларів.

У свою чергу керівник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Білл Такер висловив надію, що кількість міст-учасників може бути збільшено.

За словами Білла Такера, результатом діяльності проекту має стати економія понад 250 млн. кубометрів природного газу і скорочення до 500 тис. тон викидів СО2. Експертами проекту буде розроблено низку рекомендацій для міст-учасників щодо нової тарифної методології, бенчмаркінгу, енергоефективності, бюджетування, а також проекти бізнес-планів з метою залучення інвестицій. За його словами, планується створення 10-ти регіональних ресурсних центрів чистої енергії, що зможуть підтримувати муніципалітети у реалізації проектів енергозбереження.

Окрім основного бюджету, міста зможуть залучити в рамках проекту до 200 млн. доларів США через міжнародні фінансові організації - для реалізації проектів з енергоефективності та виробництва чистої енергії.

Більше новин у розділі «Досвід регіонів»