ПОРТАЛ
23 вересня 2015, 12:18

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

На Черкащині реалізували пілотний проект із забезпечення здоров’я працівників

Понад 2 тисячі працівників підприємств області були охоплені пілотним проектом добровільного безоплатного конфіденційного тестування на ВІЛ-інфекцію. Проект ініціювала Федерація профспілок Черкаської області і реалізувала спільно з Міжнародною організацією праці та за підтримки Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців та обласної влади.

«Коли ми починали роботу, то ставили просвітницьку ціль – довести до відома працівників інформацію про загрозу ВІЛ. Цією кампанією було охоплено 12 підприємств, а це близько 15 тис. працівників. Але згодом зрозуміли, що цього недостатньо. І вирішили перейти на якісно вищий етап боротьби із ВІЛ СНІД. Спільно з міжнародною організацією праці відібрали 6 підприємств. Спеціально для них МОП виділила кошти для закупівлі 2 тис. тестів. І працівники змогли у себе на місці безоплатно конфіденційно пройти тестування. На жаль, у 6 осіб було виявлено інфекцію», – розповів порталу «Діловий регіон» голова Федерації профспілок Черкаської області Петро Шевченко.

У цій програмі взяли участь ПАТ «Азот», Черкаська ТЕЦ, Черкаський медичний коледж, Черкаський національний університет імені Б.Хмельницького, Корсунь-Шевченківський коледж ім.Т.Г.Шевченка, кондитерська фабрика «Меркурій». Для реалізації проекту обрали сферу праці невипадково. Саме працездатне населення найбільш уразливе до ВІЛ-інфекції.

«Трудові колективи – це сформована одиниця, де легко й ефективно можна впроваджувати профілактичні заходи. На робочих місцях є чоловіки і жінки різних вікових категорій. Можна залучати і членів сімей. Також це приклад ефективної співпраці між профспілкою і роботодавцем», – відзначила координатор програм Міжнародної організації праці з питань ВІЛ у сфері праці Лариса Савчук.

За її словами, МОП виділила кошти на додаткову закупівлю тестів на ВІЛ-інфекцію, щоб передати їх в обласний СНІД-центр. Сюди може звернутися кожен працівник і безоплатно, конфіденційно пройти тестування.

Таким чином, Черкащина стала піонером з упровадження добровільного конфіденційного тестування на ВІЛ на робочих місцях. Цей досвід буде презентовано для всієї України під час підсумкової конференції в Києві найближчим часом.