ПОРТАЛ
16 січня 2012, 11:35

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Перспективи розвитку мисливської галузі обговорили під час наради лісівники області

Перспективи розвитку мисливської галузі обговорили під час наради лісівники області

Стан та перспектив ведення мисливського господарства в області обговорювали мисливствознавці і єгері Черкащини під час виїзної наради, яка проходила під головуванням начальника управління лісового та мисливського господарства Юрія Кошина.

Робота розпочалася з Володимирського лісництва. Директор Смілянського лісгоспу Юрій СЕГЕДА розповів про те, як проводять полювання та здійснюють охорону й відтворення фауни в мисливському господарстві «Володимирська дача», площа якого складає 3462 га. За словами Юрія Юрійовича, основними видами мисливської фауни в цих угіддях є косуля, кабан, заєць-русак, чисельність яких вдалося підняти до рівня, вищого за оптимальний. Тож, зазвичай учасники полювання залишаються задоволеними.

На огляд були представлені біотехнічні споруди – підгодівельні майданчики, годівниці, солонці, кормосховища, які є важливим елементом діяльності мисливського господарства. Слід зазначити також, що на території лісництва вже більше десяти років функціонує вольєр для утримання та розведення диких тварин.

Мисливствознавцям та єгерям було продемонстровано, як проводиться облік чисельності мисливської фауни методом шумового прогону. Ніби на справжньому полюванні усі присутні були розставлені за номерами і особисто змогли переконатися в наявності диких звірів, побачивши пробігаючих поруч зайців, козуль, лисицю.

«Ефективне ведення мисливського господарства має передбачати комплекс заходів з поліпшення умов існування мисливських тварин, їх охорону та відтворення, аби кожен бажаючий зміг сповна відчути себе мисливцем. Забезпечення активного відпочинку – ось наша мета. Та важливими й актуальними завжди і скрізь залишаються заходи, які дозволяють запобігати процвітанню браконьєрства – це постійні рейди та затримання порушників», – зазначив Юрій СЕГЕДА.

В Юрківському лісництві учасники наради знайомилися з досвідом Уманського лісгоспу з ведення мисливського господарства. Головний лісничий Анатолій ГУСАК продемонстрував присутнім вольєр для утримання в напіввільних умовах кабанів диких, підгодівельні майданчики для копитних тварин, обладнані солонцями та годівницями з сіном, кукурудзою, топінамбуром, зерном. Жвава дискусія розгорілася з приводу того, чим краще підгодовувати звірів.

По завершенню огляду мисливських об’єктів відбулося пленарне засідання на базі Уманського лісгоспу, в ході якого було розглянуто робочі питання, що стосуються обліку диких тварин, оформлення документації, протоколів, здачі звітності.

Учасники наради зійшлися на тому, що спілкування та обмін досвідом під час подібних колегій допомагають не тільки обговорити конкретні спільні проблеми, шляхи їх можливого вирішення, але й дозволяють оптимально налагоджувати роботу для досягнення кращих виробничих показників.

За матеріалами:  www.lis.ck.ua