Сільський зелений туризм вирішує питання працевлаштування на селі, створює можливості для самореалізації, вкладення коштів в упорядкування своєї господи та дає поштовх для соціально-економічного відродження села. Тому задля активізації розвитку цієї сфери в кожному профінформаційному секторі районних та міських центрів зайнятості Черкащини створено спеціальний інформаційний куточок, де безробітні можуть дізнатись про нормативно-правову базу та правове регулювання сільського зеленого туризму, оглянути «Абетку зеленого туризму» та отримати поради, як започаткувати «зелене угіддя» тощо.
Застосовуються й інші форми роботи. Проводяться семінари-тренінги, які орієнтують безробітних на відкриття «зеленого» бізнесу. Особливістю яких є те, що навчають незайнятих громадян не лише спеціалісти центрів зайнятості, а й господарі агросадиб.
Так, на території садиби «Добра хата», у селі Чубівка Чигиринського району, власники обійстя на чолі з фахівцями обласного та районного центрів зайнятості провели семінар з орієнтації на зелений туризм.
Анатолій та Ольга Рекуни вже не перший рік розвивають у своєму селі цей напрямок відпочинку, тому вже мають досвід, як влаштувати популярне та прибуткове туристичне підприємство.
Під час семінару 15 безробітних отримали чимало практичних порад, як започаткувати успішну садибу, також пройшли тестування та анкетування, яке визначило чи мають вони підприємницьку «жилку». В підсумку семінару 4 безробітних виявили бажання започаткувати бізнес у цьому напрямку.
На відкриття підприємницької діяльності за напрямком зеленого туризму служба зайнятості не лише орієнтує інформаційно, також допомагає фінансово. Центр зайнятості надає одноразово виплату допомоги по безробіттю для започаткування власної справи, за умови, якщо безробітний пройде курси з підприємництва, розробить бізнес-план та захистить його перед комісією. Далі він реєструється підприємцем та займається розвитком своєї сільської садиби.