ПОРТАЛ
8 вересня 2011, 17:22

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Черкаські ВНЗ планують реалізувати низку інноваційних проектів

Черкаські ВНЗ планують реалізувати низку інноваційних проектів

Сьогодні було підписано ряд угод про організацію спільних наукових проектів між вищими навчальними закладами Черкащини, зокрема Черкаським національним університетом ім. Богдана Хмельницького, Уманським державним педагогічним університетом ім. Павла Тичини, Черкаським державним технологічним університетом та Національним гірничим університетом (м. Дніпропетровськ ).

Співпраця передбачає декілька основних засад, зокрема обмін педагогічним та технічним досвідом, проведення спільної конференції щодо ефективного впровадження «Болонського процесу», ліцензування та акредитація вищих учбових закладів, спільний розвиток інноваційних структур, а також співпраця в сфері екології, зокрема впровадження інженерного захисту оточуючого середовища й розробка новітніх методів переробки відходів. Ці угоди також передбачають широку співпрацю між науковими центрами та структурними підрозділами університетів, а також обмін студентами як у науковій, так і в творчій сферах діяльності.

Напередодні, під патронатом Черкаської облдержадміністрації, відбулося засідання круглого столу, в ході якого гості з Дніпропетровська представили черкаським колегам низку інноваційних проектів, що на сьогодні активно впроваджуються у вугільній промисловості, проте в майбутньому можуть приносити користь нашій області, адже Черкащина має родовища бурого вугілля — Козацьке, Рижанівське, Юрківське у Звенигородському районі, Новоселицьке, Мокрокалигірське у Катеринопільському, Тарнавське у Монастирищенському районах.

Гості представили також один із останніх напрямків діяльності — космічний дистанційний агромоніторинг, який дає можливість проводити оперативну класифікацію місцевості по типу агрокультур, ґрунтів, а також відстежувати яружно-балочні структури та можливі паводки.

«Зустріч пройшла результативно, внесено цікаві проекти і пропозиції, підписано взаємовигідні угоди. Проте ці договори є лише умовою, наступними кроками співпраці є розробка конкретної програми дій по спільних пунктах», — підкреслив ректор Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Анатолій Кузьмінський. Ініціював це співробітництво голова Черкаської облдержадміністрації, Герой України Сергій Тулуб, який переконаний, що подібна співпраця стане цінним досвідом для всіх учасників. «Я радий, що зустріч відбулася результативно, тішить і те, що гості ширше ознайомились з Черкащиною, її історичним поступом через віки», —зауважив Сергій Борисович.

За матеріалами:  www.oda.ck.ua