За півроку кількість бажаючих продати комерційну нерухомість в Україні зросло на 35,5 %.Про це повідомили аналітики сайту Slando.
Підтверджують це і в агентствах.
«Бізнес згортається повсюдно: закриваються офіси, магазини, ресторани і перукарні - як у центральних районах міст, так і в мікрорайонах», - сказала виданню
«Вести» ріелтор АН «Анетта» Ірина Бондар.
Втім, незважаючи на зростання числа продаваних об'єктів, кількість реальних угод сильно не збільшилася.
- Купують в рідкісних випадках, коли господарі готові йти на значні знижки,- зазначив ріелтор Віталій Круцюк. Найчастіше на такі поступки йдуть ті, кому терміново потрібні гроші або бажають покинути місто.
Ті ж, хто не готовий скидати ціну, вичікують і погоджуються на оренду приміщень. Тут конкуренція теж загострилася, так що для залучення клієнтів також доводиться робити знижки - вони сьогодні досягають 30 %. Найбільшим попитом користуються невеликі офіси: і не тільки через економію, але через скорочень кадрів.
«Компанії з'їжджають з приміщень в 200 кв.м. в офіси 120 кв.м. або просять знижку у господарів. Більшість йде назустріч: краще мати постійного клієнта за трохи менші гроші, ніж рік простоювати в очікуванні нового орендаря», - пояснює Віталій Круцюк.
Деякі компанії, щоб заощадити на оренді, почали переїжджати з центру у віддалені мікрорайони. «Але це поки поодинокі випадки, явище не стало масовим », - стверджує Ірина Бондар.