Україна переживає важкі часи: силове протистояння на Донбасі доповнилося газовою війною з Росією. Тож 1 березня уряд Яценюка прийняв постанову, якою оголосив заледве не тотальну економію бюджетних коштів органами влади та місцевого самоврядування. Услід за столичними чиновниками у муніципалітетах теж заходилися ухвалювати подібні документи.
IA ZIK вирішила з’ясувати, якою ж насправді виявилася економія у міськрадах на прикладі мерій «типових» обласних центрів – із чисельністю населення в межах 200-300 тисяч осіб. Таких в Україні є дванадцять – рівно половина всіх облцентрів. А саме Житомир, Івано-Франківськ, Кіровоград, Луцьк, Полтава, Рівне, Суми, Тернопіль, Хмельницький, Черкаси, Чернівці та Чернігів.
Як виявилося, із 12 міськрад лише одна – Черкаська – скоротила видатки на чиновницький апарат. Натомість в окремих містах фінансування мерій збільшили на добру п’яту частину, як-от у Тернополі чи Хмельницькому.
Як зазначає видання, Черкаська міськрада – єдина, з якої не надійшла відповідь на запит. Тож інформацію довелося черпати із альтернативного джерела – офіційного сайту органу самоврядування. За іронією долі, ця мерія – єдина у переліку досліджуваних, де скоротили видатки на чиновницький апарат аж на 977 тисяч гривень. Цього року місцеві можновладці коштуватимуть платникам податків 48,17 мільйона гривень. Це становить 3,75% усіх видатків міського бюджету.