За участі нового Міністра охорони здоров'я України Олексадра Квіташвілі та членів Стратегічної дорадчої групи з питань реформування системи охорони здоров'я при МОЗ України розпочалося обговорення проекту стратегії реформування.
За словами авторів проекту в основі реформи лежать зменшення зарегульованості галузі та запровадження ефективного механізму перерозподілу державних коштів, спрямованого на оплату послуг для пацієнта, а не утримання медичних будівель. Сьогодні 75% державних коштів витрачається на утримання самих медичних будівель та лікарняних ліжок. Після реформування галузі ці гроші витрачатимуться на оплату послуг лікарів, що означає втілення принципу "гроші йдуть за пацієнтом".
Одним з важливих кроків в проекті реформи є оптимізація мережі медичних закладів. Наша країна є лідером рейтингів за кількістю ліжок на душу населення: в Європі в середньому 500 на 100 тис осіб, в Україні – 950, - інформують у прес-службі МОЗ України.
Експерти пропонують автономізацію медичних закладів, що дозволить зняти з держави тягар з оплати комунальних послуг та допоможе залучити інвестиції в цю галузь. Крім того, це дозволить у природний спосіб привести кількість лікарень у відповідність з реальними потребами людей.
В селах, де проживає на сьогодні 30% населення України, працюватимуть сімейні лікарі – як приватні підприємці. Оплата їх роботи здійснюватиметься за змішаною системою. Громада зможе контролювати якість роботи та оплату праці лікаря, та матиме право в разі потреби розривати з ним угоду.
Зараз проект реформи перебуває на стадії громадського обговорення, яке триватиме до кінця січня 2015 року.