Через девальвацію гривні підприємства не можуть планувати свою роботу, бо не знають, чи покриють свої затрати завтра і чи реалізують готову продукцію. У свою чергу банки також вносять дестабілізацію у роботу вітчизняних підприємств.
«Експортери позбавлені можливості закуповувати сировину для товарів, які виготовляють на експорт, тому що не можуть зняти зі свого банківського рахунку більше 150 тис. грн. в день, а закупівлю треба робити одноразово на мільйон гривень. І це при тому, що долари, які поступили на їхній рахунок за реалізований товар, банк рахує експортеру по курсу Нацбанку, а продає так, як йому заманеться. Прибуток має лише банк», – розповів порталу «Діловий регіон» голова Регіональної ради підприємців Анатолій Погребняк.
Ще більше обурює черкаський бізнес те, що в банку валюти немає, а у «мінял» вона завжди в достатньому обсязі.
«Це ж пряме порушення закону, явні корупційні дії. Чому правоохоронці не вживають жодних заходів?», – обурюється Анатолій Погребняк.
Через обвал гривні у розпачі фермери: ціни на посівний матеріал, добрива, засоби захисту рослин зросли пропорційно до курсу долара.
Малий бізнес також змушений призупиняти свою роботу, оскільки товар для продажу та матеріали для роботи купують на оптових ринках, куди його завозять з інших країн. В результаті зростає кількість безробітних, скорочуються надходження до бюджету та пенсійного фонду.
Представники бізнесу Черкащини звернулися до Президента та Прем’єр-міністра з проханням стабілізувати курс долара та запровадити кримінальну відповідальність за продаж валюти за межами банку.