Міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавічус повідомляв, що 25 червня Кабмін продовжив дію мораторію на перевірки малого та середнього бізнесу до кінця 2016 року.
Водночас, як звертають увагу в Державній регуляторній службі, наприкінці 2014 року був схвалений закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» № 71-VIII, пунктом 3 Прикінцевих положень якого встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабміну, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
«Це положення створює цілком самостійну норму, яка поширюється на всі без винятків контролюючі органи», - наголошують у Державній регуляторній службі, - пише
Finbalance.
Винятки встановлюються лише що до рівня доходу підприємств, установ та організацій – без дозволу Кабміну можна перевірити лише ті, у яких дохід за рік, що передував перевірці, перевищив 20 мільйонів гривень. Кількість працюючих при цьому значення не має.
«Таким чином, для приблизно 80% підприємств та 99% підприємців мораторій продовжується», - констатували в Державній регуляторній службі.
Специфічні винятки з мораторію передбачено лише для перевірок, які проводить Державна фіскальна служба України:
Зокрема, з 1 січня 2015 року мораторій не поширюється на перевірки суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість.