ПОРТАЛ
28 серпня 2015, 07:23

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

У Золотоноші запустили першу лінію нових очисних споруд (фото)

У районному центрі нарешті завершився перший етап відомого золотоніського довгобуду.

У Золотоноші запустили першу лінію нових очисних споруд (фото)

На очисних спорудах, питання про реконструкцію яких бере початок ще від 2007 року, учора ввели у експлуатацію новеньку першу лінію, - інформує zolotonosha.ck.ua. Розпочали роботу два біофільтри, третинні відстійники та біоставки. Якість води у річці Золотоношці, за умови правильного використання вказаних технічних новацій, має бути повністю задовільною.

Завітали на нараду представників комісії з техногенно-екологічної безпеки, комунальників та директорів виробничих підприємств і посадовці з Черкас. Голова ОДА Юрій Ткаченко віднедавна особисто контролює будівництво, адже державних коштів у зону екологічного лиха вкладено немало. Відповідно і висока відповідальність лежить на всіх учасниках процесу.

Спілкування розпочав заступник міського голови Олег Масло. Детально розповівши про виконані роботи з реконструкції, він в ультимативній формі звернувся до керівників заводів і фабрик. Адже екологічні правила гри віднині змінюються і більше ніхто не допустить безконтрольного скидання відходів у навколишнє середовище.

- Якщо підприємства міста не забезпечать надходження своїх відходів до каналізації згідно гранично допустимих норм забруднення, результату не буде. Ті біофільтри, мікроорганізми, які ми вирощуємо, просто загинуть і очисні споруди перестануть виконувати свою функцію, – пояснив присутнім Масло.

За словами посадовця, сьогодні на основних підприємствах є можливість накопичувати відходи і потім виконувати так звані залпові скидання. А це – найстрашніше, що може бути, як для системи очищення, так і для місцевості навколо. Питанням контролю подібних явищ віднині займатиметься “Водоканал” і у випадку виявлення таких фактів, порушників знаходитимуть швидко. Далі санкції – аж до від’єднання від системи.

Також в подальшому планується встановлення автоматизованих запірних установок, котрі, в разі перевищення норм шкідливих речовин, негайно перекриватимуть доступ до системи. Вихід – або функціонування за відповідними стандартами, або встановлення власних, локальних очисних споруд.

До цих слів долучився і Юрій Ткаченко, зазначивши, що “золотоніський довгобуд” є справді важливим, адже його намагались у свій час завершувати різні обласні керівники. Для нього ж нині це стало питанням номер один.

Після діалогу делегація вирушила на сам об’єкт, де й було продемонстровано початок роботи золотоніських очисних споруд.