Десять років тому розпорядженням голови Черкаської облдержадміністрації на базі ДП «Черкасистандартметрологія» була утворена обласна дегустаційна комісія.
Підставою для її утворення були вимоги введеного в дію державного стандарту України – ДСТУ 3946-2000 «Система розроблення і поставлення продукції на виробництво. Продукція харчова. Основні положення».
Вимоги цього стандарту є обов’язковими для виробників харчової продукції. Презентація підприємством нових видів продукції, надання її на розгляд комісії – це результат поставлення такої продукції на виробництво та готовність підприємства щодо її випуску.
З часу утворення проведено 115 засідань обласної дегустаційної комісії, в ході яких було розглянуто і надано рекомендацій щодо виробництва 963-м зразкам нових видів продукції, представленими 111-ма підприємствами-виробниками харчової продукції Черкаського регіону. Про це порталу «Діловий регіон» повідомила секретар комісії Тетяна Красноштан.
Серед лідерів:
СТОВ ім.Шевченка, а в минулому – «ТОВ «Агроекопродукт» (м.Мошни Черкаського р-ну), яке надало на розгляд комісії 182 зразка нових видів та найменувань продукції (консерви: овочеві, м’ясо-рослинні, фруктово-ягідні, соуси, маринади, напівфабрикати швидкозаморожені);
Смілянська філія ТОВ «Еліт» (м.Сміла) – 81 зразок (морозиво);
ПП «Сільвер Фуд» (м.Золотоноша) – 50 зразків (рибна продукція);
ТОВ «Малбі Беверідж» (м.Черкаси) – 42 зразки (напої безалкогольні) та ін.
Під час дегустацій підприємствам надавались рекомендації щодо маркування споживчої та транспортної тари, покращення смакових якостей продукції, удосконалення технології виробництва, здійснення контролю якості готової продукції та вхідного контролю сировини і матеріалів.
Довідково:
До складу комісії входять фахівці Департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА, Держспоживінспекції, ГУ держсанепідслужби, ГУ ветмедицини , ДП «Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», підприємці області.
Основними завданнями комісії були і на сьогодні залишаються – надання висновків щодо виробництва нових видів харчової продукції, реєстрації нормативної документації та затвердження технологічної документації.