Жителі Мошен не уявляють свого села без унікальної Спасо-Преображенської церкви. Вона стала не лише духовним осередком громади, а й історико-культурним надбанням. Ця пам’ятка архітектури створена в дусі еклектичного романтизму за проектом італійського архітектора Георгія Торрічеллі. Зведення Мошнівської церкви стало генеральною репетицією для графа Воронцова, який на той час шукав оригінальні форми для свого палацу в Алупці
Тепер знамениту Мошнівську церкву можна бачити не лише вдень, але й уночі. Нещодавно навколо споруди встановили спеціальні ліхтарі, які ефектно підсвічують споруду затемна.
Робота з освітлення церви виявилася непростою. Було важливо не пошкодити пам’ятку архітектури. Тому освітлювальні пристрої вирішили встановлювати на спеціальних металевих опорах та на землі. Зараз храм підсвічують більше десятка світлодіодних прожекторів. Їх спеціально замовляли в Росії. Ці лампи мають дуже інтенсивний світловий потік і при цьому споживають надзвичайно мало електроенергії.
Підсвітити мошнівський храм вдалося завдяки допомозі місцевого сільгоспвиробника:
«Ми давно планували зробити підсвічування церкви, але громада села на це не мала коштів, - розповів порталу «Діловий регіон» настоятель храму отець Олег. – І ми вдячні компанії «Фрау Марта» та підприємству «Агротехсервіс» за те, що відгукнулася на наше прохання. Вони виконали всі роботи, придбали необхідну апаратуру. Стали меценатами».
Спеціалісти, оглянувши територію храму, зробили ескіз розміщення ламп. «Тут щодня протягом місця працювала наша бригада з 4-5 осіб. Вони провели всі необхідні комунікації та встановили обладнання», – розповів директор з виробництва ПрАТ «Фрау Марта» Іван Притиковський.
Це освітлювальне обладнання обслуговування не потребує, воно має гарантію 10 років. Однак на цьому компанія «Фрау Марта» та «Агротехсервіс» не збираються припиняти співпрацю і готові й надалі сприяти розвитку сільської громади.
Довідка:
Свято-Преображенська церква (УПЦ) зведена у 1830 – 1840 –х рр. на місці колишніх дерев‘яних церков за проектом італійського архітектора Георгія (Георгіса, Джорджо) Івановича Торрічеллі та за наказом графа М.С.Воронцова.
Свято-Преображенська церква збудована в стилі романтизму з використанням елементів тюдоровськой готики. Це цегельна споруда базилікальноготипу. У декоративному оформленні будівлі фантастично переплелися орнаментні готичні форми з мотивами східного мистецтва.
1926 році церкві надано статус архітектурної пам'ятки.
З роками споруда стала «візитівкою» Мошен. Нині жителі села не уявляють його без цієї споруди у якій хрестилися майже всі нинішні корінні мешканці цього села.