ПОРТАЛ

Топ-5 правових подій тижня для бізнесу

П'ятірка найбільш важливих для підприємців подій і нормативно-правових актів минулого тижня, враховуючи вступ документів в силу, результати роботи держорганів

Топ-5 правових подій тижня для бізнесу

1. Набула чинності податкова реформа

Закон № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України з приводу податкової реформи» набув чинності 1 січня. Податкова реформа скорочує кількість податків з 22 до 9.

Також передбачається зниження ставки податків для малого та середнього бізнесу, при цьому вводиться мораторій на проведення перевірок. Що стосується оподаткування великого бізнесу - продовжені всіх високі ставки по оподаткуванню ренти на нафту, газ та інших корисних копалин. Передбачено впровадження трансфертного ціноутворення для великого бізнесу.

Ставка податку для пасивних доходів підвищується з 15 до 20%. Продовжено стягування військового податку, застосовуються загальні умови оподаткування для ІСІ, передбачений тестовий режим застосування електронної системи адміністрування ПДВ, врегульовано застосування РРО і т.д.

2. Перевірки підприємців відклали

1 січня набув чинності Закон № 76-VIII, який встановлює мораторій на перевірки бізнесу протягом січня-червня 2015 року. встановлено, що перевірки юросіб та ФОП контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби та Державної фінансової інспекції) здійснюються протягом січня - червня 2015 виключно з дозволу Кабміну або за заявкою підприємства про його перевірці.

3. Набув чинності Закон про податковий компроміс

17 січня набув чинності Закон № 63-VIII про застосування податкового компромісу. Передбачено добровільне подання платниками податків уточнених розрахунків податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або ПДВ за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року. Сплачується тільки 5% від суми податкових зобов'язань.

Процедура досягнення податкового компромісу становить 70 календарних днів, загальний термін прийняття рішення платником податків про застосування процедури податкового компромісу - 90 календарних днів з дня набрання Законом чинності. Процедура поширюється і на випадки перевірки.

4. Регуляторна служба створена замість Держпідприємництва

З 9 січня діє постанова Кабміну № 724, якою створено Державну регуляторну служба України (шляхом реорганізації Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва). Також затверджено Положення про нову службу. ДРС є спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування та дозвільної системи у сфері госпдіяльності. Очолила ДРС Ксенія Ляпіна, яка вже повідомила про перспективи та плани Служби: дерегулювання, перехід від адміністративного контролю до підтримки бізнесу і т.п.

5. Діють нові правила стандартизації

3 січня набув чинності новий Закон про стандартизацію, що передбачає функціонування єдиного національного органу стандартизації.

Законом передбачається введення двох рівнів стандартизації:

- 1) національні стандарти, прийняті нацорганом стандартизації;

2) стандарти і технічні умови, прийняті підприємствами.

Скасовується галузева стандартизація, погодження проектів нацстандартів з держорганами, держреєстрація технічних умов, обов'язковість застосування нацстандартів та ін. Але дія Закону не поширюється на різні соцстандарти, передбачені законодавством.

За матеріалами ЮРЛІГА