ПОРТАЛ

Сучасні технології зберігання садовини представили в Умані

<div class="dr_in_to_news"></div> Сучасні технології зберігання садовини представили в Умані

Новим технологіям великотоварного садівництва було присвячено 29 Міжнародний науково-практичний семінар «Високоінтенсивні технології – в садівництво», що відбувався в Умані. Фахівців, які завітали з України та країн Євросоюзу, передусім цікавили технології перед- та післязбиральної доробки і зберігання плодів та садивного матеріалу

Під час пленарної частини учасниками семінару обговорили сучасні та перспективні технології одержання високоякісної конкурентоздатної екологічно чистої продукції та її ефективного зберігання. Зокрема, доктор Кшиштоф Рутковськи з Інституту садівництва у Польщі розповів про шляхи запобігання втратам під час зберігання фруктів, а деякі новинки у технології зберігання садовини представили Роланд Вірт з Німеччини та Іон Турчінші з Італії.

В рамках семінару відбувся круглий стіл, під час якого було проведено експертну дискусію щодо якості продукції садівництва та її ефективного зберігання. Фахівці аналізували особливості будівництва, реконструкції та експлуатації фруктосховищ–холодильників з метою уникнення втрат на шляху плодів від саду до споживача. В засіданні круглого столу взяли участь відомі українські та іноземні фахівці – Віталій Саласенко (фірма «Інсолар», Харків) та Євген Найченко (дорадник, Київ), Олег Смульський (ФГ «Обрій», Немирівщина), а також Павел Баранський («Хлодні КА», Польща) та Роланд Вірт («Фріготек», Німеччина).

Довідка

Міжнародний науково-практичний семінар «Високоінтенсивні технології – в садівництво» започатковано у 1996 році кафедрою плодівництва і виноградарства Уманського національного університету садівництва. Він відбувається в рамках виконання так званого «голландського» проекту розвитку інтенсивного садівництва. Спочатку семінар неодноразово проводився в передових садівничих господарствах України, але згодом постійним місцем проведення було обрано Уманський національний університет садівництва. З часом захід став чи не єдиним системним семінаром, де висвітлюються переважно питання великотоварного плодівництва для господарств, що функціонують на засадах новітніх інтенсивних технологій.