Орендарям нагадують про відповідальність за незаконний спуск водойми

Новини

Про пониження рівня води на орендованій водоймі чи незаконний спуск ставка роз’яснив у «Фейсбуці» начальник обласного Управління екологічного нагляду Олександр Позняков.

Ukrainian English Russian

Є орендарі водних об’єктів, які для спрощення вилову риби допускають пониження рівня води в орендованих ними водоймах без дотримання питання законності даної зміни рівня води, помилково вважаючи, що отримавши водне дзеркало в оренду, мають необмежені права щодо його використання на власний розсуд.

Діючим законодавством передбачено порядок регулювання та встановлення режиму роботи водного об’єкту, в тому числі і питання підвищення чи пониження рівня води в ході здійснення господарської діяльності з риборозведення.

Відповідно до статті 76 Водного кодексу України, робота водогосподарських систем (водосховищ, каналів та інших зв’язаних між собою водних об’єктів) регулюється шляхом встановлення відповідних режимів для кожного водного об’єкта системи з урахуванням прогнозу водності. Режими роботи цих систем встановлюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, на підставі правил експлуатації водних об'єктів з урахуванням екологічних вимог та інтересів всіх водокористувачів.

Відповідно до статті 10 Водного кодексу України, до компетенції сільських, селищних, міських та районних у містах рад належать питання у галузі регулювання водних відносин.

Встановлення режимів роботи на пониження рівня води здійснюється Держводагенством лише за наявності погодження органу місцевого самоврядування на території якого розташований водний об’єкт.

Контроль за використанням водних ресурсів має здійснюватися органом місцевого самоврядування, який погодив встановлення режиму на пониження рівня води згідно з повноваженнями, покладеними на нього статтею 10 Водного кодексу України.

Пунктом 8 статті 17 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» встановлено, що рівень води в рибогосподарських водних об'єктах має бути достатнім для забезпечення природного відтворення та життєдіяльності гідробіонтів. Підвищення або зниження рівня води у водних об'єктах погоджується з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства.

Для встановлення режиму роботи щодо пониження води в орендованих водних об’єктах, орендарю необхідно мати наступний перелік документів:

- право на користування водним об’єктом (договір оренди водного об’єкту або додаткова угода).

- діючий Дозвіл на спеціальне водокористування.

- водогосподарський паспорт на водний об’єкт (Паспорт водного об’єкту).

Документація має містити : дані про орендований водний об’єкт, характеристика водного об’єкта, встановлений режим роботи з датою початку зміни рівня води, та датою, на яку рівень води має бути відновлений на початковому рівні, визначено умови коригування режиму.

В разі відсутності у орендаря вище перерахованих документів, зміна рівня води в орендованій водоймі, як пониження, так і підвищення, є таким, що вчинено з порушенням чинного законодавства. За дане порушення винна особа притягується до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 60 Кодексу України про адміністративні правопорушення та видається припис. В разі загибелі аборигенних видів риб у водоймі внаслідок її незаконного спуску, обраховуються збитки заподіяні державі та за наявності істотної шкоди, матеріали скеровуються до правоохоронних органів для притягнення до кримінальної відповідальності.

Останні новини

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: