Щоб не допустити зупинки ліфтів, місто компенсуватиме СУБам різницю в енерготарифах

Будівництво. ЖКГ

Як інформують у міськраді Черкас, 4 січня виконком у терміновому режимі погодив рішення щодо компенсації катастрофічної різниці в тарифах на електроенергію для Служб утримання будинків, яка виникла внаслідок постанови НКРЕКП (від 21.12.2018 № 2010), що набрала чинності з 1 січня цього року.

Ukrainian English Russian

Справа в тому, що цим документом передбачено зростання фактично вдвічі вартості тарифу на електричну енергію, яка споживається в багатоквартирних будинках та садових товариствах на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів, освітлення дворів, східців тощо) на рівні, як для населення.

Внаслідок прийняття вказаної постанови вартість електроенергії, яка споживається на технічні цілі в багатоквартирних будинках, зросла з 1,68 грн./кВт до 2,85 грн./кВт. У підсумку Служби утримання будинків щомісяця змушені будуть додатково платити понад один мільйон гривень за електроенергію.

Такий значний фінансовий тягар вже за місяць-два призведе до банкротства комунальних підприємств «Соснівська СУБ» та «Придніпровська СУБ» та зупинки усіх ліфтів у місті.

Міський голова Анатолій Бондаренко наголошує, що це – вкрай серйозна проблема, яку штучно спровокували урядовці. Він також підкреслив, що зі свого боку міська влада Черкас зробить все можливе для повноцінної роботи Служб утримання будинків, аби жителі Черкас отримували якісні та в повному обсязі комунальні послуги.

Так, виконком погодив проект рішення, щодо виділення відповідних коштів з бюджету Черкас, аби погасити необґрунтовано високе фінансове навантаження внаслідок зростання тарифів на електроенергію.

Наступним кроком стане винесення на розгляд депутатів зазначеного документа.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: