Шполянські учні вирощують екзотичні фрукти

Новини

Манго, авокадо та монстеру вирощують школярі-гуртківці в теплицях Шполянського центру еколого-натуралістичної творчості. Екзотичні рослини вони висадили, бавлячись і не сподіваючись на врожай. Однак їхні експерименти дали плоди, якими вже навіть встигли поласувати.

 

Ukrainian English Russian

Про це йдеться у телесюжеті «5 каналу».

До теплиць школярі приходять після уроків. Тут вони вирощують незвичні для української місцевості екзотичні фрукти.

В теплиці більше 300 видів рослин. Тут уживаються манго, гуава, фінікова пальма, авокадо та монстера. Плоди, які раніше бачили лише у магазинах чи по телевізору - тепер діти вирощують самі.

Найстаріше дерево тут – фінік. 23-річна пальма щороку плодоносить. А от монстеру діти виростили вперше, половину врожаю вже з'їли.

«Плід монстери делікатесної, він на смак, як банан з ананасом і він достигає 10-12 місяців, йому осталось десь достигати місяць-два», – пояснює Маргарита Лаптєва, школярка.

Доки виростуть дерева, треба чекати кілька років, а щоб діти швидше бачили результат – вчителі приносять сюди саджанці квітів, тут вони цвітуть цілий рік.

«Діти – народ нетерплячий і вони люблять коли щось вирощують, щоб результат був невдовзі, тому ми мали досвід вирощування батату, посадили весною, а восени зібрали урожай, ось такі бульби, ми їх насмажили ,ми їх покуштували, дуже смачний», – пригадує Людмила Майборода, вчителька.

Теплицю діти називають «живою лабораторією». Тут вони вчаться прищеплювати, висівати та живцювати.

Спостереження за пагонами діти записують у щоденники та надсилають результати на різноманітні конкурси. За це вже отримували призові місця.

«Вони відпочивають від гуртків, від комп’ютерів, від телевізорів, від оцього всього негативу, який є  у нашому житті, вирощуючи квітку  - дитина саджає, несе до дому, доглядає, вона навчиться відповідальності, відповідальності за тим, що вона зробила, охорони навколишнього середовища», – пояснює Світлана Перемот, директорка Шполянського центру еколого-натуралістичної творчості.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: