Про це йдеться у телесюжеті «5 каналу».
До теплиць школярі приходять після уроків. Тут вони вирощують незвичні для української місцевості екзотичні фрукти.
В теплиці більше 300 видів рослин. Тут уживаються манго, гуава, фінікова пальма, авокадо та монстера. Плоди, які раніше бачили лише у магазинах чи по телевізору - тепер діти вирощують самі.
Найстаріше дерево тут – фінік. 23-річна пальма щороку плодоносить. А от монстеру діти виростили вперше, половину врожаю вже з'їли.
«Плід монстери делікатесної, він на смак, як банан з ананасом і він достигає 10-12 місяців, йому осталось десь достигати місяць-два», – пояснює Маргарита Лаптєва, школярка.
Доки виростуть дерева, треба чекати кілька років, а щоб діти швидше бачили результат – вчителі приносять сюди саджанці квітів, тут вони цвітуть цілий рік.
«Діти – народ нетерплячий і вони люблять коли щось вирощують, щоб результат був невдовзі, тому ми мали досвід вирощування батату, посадили весною, а восени зібрали урожай, ось такі бульби, ми їх насмажили ,ми їх покуштували, дуже смачний», – пригадує Людмила Майборода, вчителька.
Теплицю діти називають «живою лабораторією». Тут вони вчаться прищеплювати, висівати та живцювати.
Спостереження за пагонами діти записують у щоденники та надсилають результати на різноманітні конкурси. За це вже отримували призові місця.
«Вони відпочивають від гуртків, від комп’ютерів, від телевізорів, від оцього всього негативу, який є у нашому житті, вирощуючи квітку - дитина саджає, несе до дому, доглядає, вона навчиться відповідальності, відповідальності за тим, що вона зробила, охорони навколишнього середовища», – пояснює Світлана Перемот, директорка Шполянського центру еколого-натуралістичної творчості.