У Черкаській області обмежили конкуренцію при покупці шкільного автобуса

Новини

Виконком Білозерської сільради Черкаської області закуповує спеціалізований автобус для перевезення школярів. Однак як привід для дискримінації учасників таких закупівель використовуються незначні відмінності в параметрах випускаються в Україні транспортних засобів.

Ukrainian English Russian

Про це пише «Верховенство права».

Очікувана ціна щодо закупівлі – 1 925 000. Згідно з умовами технічної документації замовника, довжина шкільного автобуса повинна бути від 8000 до 8600 мм, ширина – від 2300 до 2500 мм, висота – від 2700 до 2900 мм. Таким чином, з числа можливих учасників відразу були виведені постачальники шкільних автобусів марки «Еталон», які мають висоту 2978 мм, тобто вище за все на 78 мм або 7,8 см.

Для автобусів, які розсікають сільські дороги, така різниця в висоті не може грати ролі при проходженні під будь-якими містками, арками або іншими подібними спорудами. Усередині ж автобуса зайві сантиметри збільшують простір салону і збільшують комфорт для хлопців і дівчат. Важко припустити, що замовник просто не знав про існування шкільного автобуса марки «Еталон», що має висоту 2978 мм, який відповідає всім встановленим в Україні стандартам, і не врахував його при складанні тендерної документації.

Взяти участь в закупівлі змогли б, таким чином, учасники, які запропонують продукцію АТ «Черкаський автобус» марки «ATAMAN» висотою 2855 см, або АТ «АК« Богдан Моторс» марки «Богдан» висотою 2700 мм. Але додаткові вимоги до предмету закупівлі містяться також в переліку технічних характеристик автобуса. Так, обумовлено наявність допоміжної системи гальмування.

Фактично, вважає видання «Верховенство права», виконати всю сукупність умов виконкому Білозерського сільської ради Черкаської області зможуть лише ті учасники торгів, які зможуть запропонувати продукцію конкретного виробника. Це істотно знижує можливість конкуренції постачальників і економії державних коштів.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: