За ремонт бульвару Шевченка в Черкасах посадовці переплатили майже 10 млн грн

Новини

Фахівці управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності департаменту архітектури та містобудування Черкаської міськради за період з 1 січня 2017 року по 30 червня 2020 року виявили фінансових порушень і фактів неефективного використання коштів близько 60 млн грн.

Ukrainian English Russian

Під час проведення ревізії встановлено, що протягом 2019 року та І півріччя 2020 року департамент архітектури прийняв акти виконаних будівельних та ремонтних робіт по дорогах міста Черкаси із завищеною вартістю та обсягами робіт на суму понад 15,4 млн грн.

Зокрема за результатами випробувань дібраних кернів установлено невідповідність вимогам ДБН «Автомобільні дороги» верхнього шару покриття асфальтобетону бульвару Шевченка, що призвело до завищення вартості робіт на загальну суму 9,8 млн грн.

Аудитори виявили кілька підрядників, що допустили численні порушення під час виконання ремонту доріг. Зокрема, кілька підрядників завищили обсяги асфальтобетонної суміші, неправильно застосовано норми щодо роботи механізмів (укладальників асфальтобетону) під час капітального ремонту вулиць, що призвело до завищення вартості виконаних робіт на майже 1,7 млн грн, а також збільшено тверду договірну ціну на 840,1 тис. грн. Таким чином, через завищення обсягів та вартості виконаних робіт, витратних матеріалів та неправильного застосування розцінок департамент зайво сплатив майже 2,3 млн грн бюджетних коштів.

Поряд із цим незаконно сплачено заробітної плати працівникам департаменту 3,2 млн грн. Варто зазначити, що під час планування видатків на оплату праці відповідно до нарахувань на заробітну плату департаментом завищено потребу у бюджетних коштах на 2019 та 2020 роки на загальну суму майже 1 млн грн.

Через відчуження земельних ділянок із комунальної власності у приватну всупереч законодавству територіальній громаді міста та відповідно міському бюджету завдано шкоди на суму 6,7 млн грн.

Останні новини

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: