Збір пшениці на Черкащині затримується через нерівномірне дозрівання

Сільське господарство

Черкащина розпочала жнивувати пшеницю. Але не в повному обсязі, оскільки дозрівання культур пшениці йде нерівномірно. Корективи внесли погодні умови.

Ukrainian English Russian

Про це Kurkul.com повідомив перший віце-президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України, голова Черкаської АФЗ Віктор Гончаренко.

За його словами, частину врожаїв попалила аномальна спека. А частина, де було більше вологи, ще не дозріла. Через це багато компанії відклали збір пшениці. Аграрії очікують дозрівання на всіх площах, щоб розпочати збір врожаю.

«Поки що рано казати про показники врожайності. За повідомленням фермерів, які вже розпочали збір, врожай набагато нижчий, ніж минулого року. Вони розповідають, що в середньому від 3 до 4,5 т/га», — розповів Віктор Гончаренко.

Минулого року показники сягали 5-7 т/га.

Черкащина не очікує високих врожаїв пшениці. Хоча локально де пройшли «розумні» дощі прогнозують непогані показники врожайності і зернобобових, і олійних культур. В ряді регіонів, де дощів не було понад місяць у критичній ситуації посіви кукурудзи та сої.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: