ПОРТАЛ
1 грудня 2014, 09:29

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

У Канівському лісгоспі тепер працює власна шишкосушарка

Переробку шишки у Канівському лісгоспі тепер проводять на власній шишкосушарці. Її створили на базі Михайлівського лісництва ще восени минулого року. Перший стартовий сезон відпрацювали вдало. - Тоді переробили 10 тонн шишки, отримавши 110 кілограм насіння, - розповідає помічник лісничого Михайлівського лісництва Володимир Васильченко.

У Канівському лісгоспі тепер працює власна шишкосушарка

Цьогоріч планують переробити не менше. Розпочнеться сезон переробки у грудні і триватиме аж до весни, - інформують у обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

- Над ідеєю створити власну шишкосушарку замислювалися вже давно. Адже для «хвойного» лісгоспу - це відчутна економія, - розповідає директор Канівського лісгоспу Олександр Ігнатюк. – По-перше, на транспортуванні шишки, яку раніше возили в Руську Поляну або Яснозір’я, по-друге, на самій оплаті послуг з переробки.

Під шишкосушарку обладнали вже готове приміщення. Вивчивши досвід колег, обрали для себе найменш затратний та оптимальний спосіб переробки. Для підтримки необхідного теплового режиму встановили спеціальну залізну пічку - булер'ян, який тримає температуру упродовж 4-5 годин. Опалюють приміщення дровами та отриманими від переробки шишками.

Шишку згори завантажують у 2 барабани по 100 кг кожен. Через кожну годину барабани прокручують. Сушать кожну таку партію дві доби. Головне, за словами помічника лісничого, тримати оптимальну температуру. Отримане насіння обезкрилюють і відправляють на перевірку якості.

До Михайлівки звозять заготовлені шишки з усього лісгоспу. Їх відразу засипають на горище сушарки, звідки вони поетапно потрапляють у спеціальний приймач та барабани. Якщо обсяги шишки перевищують три тонни, запаси зберігають на складі. Потім їх за допомогою лебідки транспортують нагору. Цьогоріч планують автоматизувати процес подачі шишок на переробку.