Черкасцям розповіли, як знизити тариф на утримання будинку

Будівництво. ЖКГ

Вік, стан будинку, протяжність мереж, розмір прибудинкової території та ще низка критеріїв вплинули на формування тарифу на утримання вашого будинку.

Ukrainian English Russian

Пояснив систему формування тарифу в ефірі програми “Вечірній прайм” на телеканалі ВІККА засновник управлінської компанії “Нова Якість” Андрій Бортник.

– У цьому році набрали законної сили зміни до ЗУ “Про житлово-комунальні послуги”. Відповідно до нього, або управлінська компанія, або ОСББ, ведуть перелік витрат по кожному будинку. Беручи участь у конкурсі, ми, на основі тих даних, які надали СУБи, зробили побудинковий розрахунок витрат. Брали до уваги вік, стан будинку, протяжність мереж, які знаходяться у власності мешканців, розмір прибудинкової території та кількість мешканців, на яких розподіляються ці витрати, - пояснює Андрій Бортник.

У старіших будинках, де стан комунікацій та самого приміщення бажають кращого, тариф вищий. Однак, такий розмір квартплати може бути тимчасовим, пише procherk.info.

– Мешканці сплачуватимуть тільки перший період часу, до того, поки не приведемо у нормальний стан усі комунікації. Останнім часом СУБи не вкладали великих інвестицій у будинки, а тому роботи справді багато. Це як у родині, коли є резерв на випадок певних ситуацій, так і в будинку має бути накопичувальний фонд на випадок виникнення аварійної ситуації, - пояснює Андрій Бортник.

У компанії пояснюють: якщо підняти рівень проплат з 60%, що ми маємо зараз, до рівня 98,5%, як було у СУБах, то ці будинки протягом півроку можуть збільшити розмір накопичувального фонду. Це дозволить у перспективі зменшити тариф і брати лише суму, необхідну на поточне обслуговування.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: