Експерти розповіли, скільки коштуватиме оренда після зняття мораторію на продаж землі

Новини

  Ринок землі, на якому майже 20 років діяв мораторій на продаж, вже за рік має стати відкритим. Як це вплине на економіку всієї країни та за скільки селяни зможуть продавати свої паї досліджувало видання  vkursi.te.ua.

Ukrainian English Russian

В Україні налічується майже сім мільйонів власників паїв. І, як обіцяє президент, вже у наступному році вони зможуть їх продати за гідну ціну.

  Цікаво, що мораторій на продаж землі діє в Україні майже 20 років. Такі обмеження є лише у п’яти країнах світу: Північній Кореї, Венесуелі, на Кубі, в Таджикистані та в Україні.

  Проте за показовим піклуванням ховався величезний тіньовий ринок, на якому землею фактично давно вже торгували. Аграрні компанії брали паї в оренду аж на 50 років і створювали величезні земельні банки. Власники паїв при цьому отримували у п’ять разів менше, ніж у сусідніх Болгарії чи Польщі – по 50 доларів за гектар на рік – проти 250.

  Економічний експерт Олег Нів’євський наголосив, що земля не буде коштувати менше, ніж вона коштує на ринку оренди у розрахунку на 20 років. Сьогодні за один гектар власники землі отримують 140 доларів на рік. Множимо на 20 років і отримуємо – 2800 доларів за гектар. Такою буде мінімальна ціна землі у перші роки. А вже за три роки вона може сягати 10 тисяч доларів, наприклад, як у Польщі.

    Створити законодавчу базу та затвердити усі механізми для ринку землі депутати мають до кінця року. Тоді ринок землі запрацює вже у серпні 2020.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: