17 років тому Національний банк України ввів у обіг гривню.
У перший же день реформи за встановленим курсом було перераховано у гривні ціни, тарифи, оклади заробітної плати, стипендії, пенсії, кошти на рахунках підприємств, установ та організацій, а також вклади громадян. Карбованцеві вклади населення було перераховано у гривні за курсом 100 тисяч карбованців за одну гривню без будь-яких обмежень і конфіскацій із вільним їх використанням у гривнях.
“З огляду на сімнадцятиріччя гривні можна впевнено стверджувати, що довіра населення як до банків, так і до гривні постійно зростає, – зазначив начальник Управління Національного банку України в Черкаській області Сергій Забудський.”
За його словами, заощадження населення, залучені у банківську систему області, за 17 років зросли з 39,1 млн. грн. до 7,3 млрд. грн. за станом на 01.08.2013. При розміщенні своїх заощаджень населення області надає перевагу національній грошовій одиниці. Так, залишки депозитів у гривні упродовж 7 місяців цього року зросли на 27,5% до 4,6 млрд. грн., що становить 63% їх загального обсягу, тоді як в іноземній валюті майже не змінилися і склали 2,7 млрд. грн. (37%), - інформують у прес-службі Управління НБУ в Черкаській області.