ПОРТАЛ
10 травня 2015, 11:07

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Театрально відкрили туристичний сезон у Луцьку

Спецпроект «Досвід регіонів»

«Таємниці вулиці Богдана Хмельницького», - театралізована вистава з такою назвою дала старт офіційному туристичному сезону у місті Луцьку.

Театрально відкрили туристичний сезон у Луцьку

Багато лучан та гостей міста, представники влади та провідних туристичних операторів країни мали можливість через мистецтво пізнати таємниці та історію становлення сучасної вулиці Богдана Хмельницького, пише 4vlada.com.

Символ міста - Луцький Кликун має ключ до усього невідомого і таємничого в місті Луцьку. Він запрошує усіх охочих поглянути — що ще цікавого зберігається за замками луцької історії.

Учасники екскурсії мали нагоду позмагатися із Кликуном на гучність клику. Кликун, Груня Кац, гімназист української гімназії, ролі яких виконували актори театру-студії «ГаРмИдЕр», відтворили присутнім цікаві історичні моменти з життя міста.

Старт новому туристичному сезону дало відкриття замка на туристичному путівникові, який став ключем до таємниць міста Луцька.

Першим об’єктом, який відвідали учасники екскурсії, стало приміщення на вулиці Крилова, де нині розміщена кав’ярня «Золотий дукат». Присутні дізналися про історію будинку та відому її власницю Груню Кац. Чарівна фея пригощала охочих натуральними какао-бобами. Чарівну атмосферу створював тонкий аромат прожареної кави.

Дізналися лучани більше й про життя єврейської громади Луцька. Під час відвідин приміщення на вулиці Богдана Хмельницького, 6 керівник єврейської общини Сергій Швардовський розповів про історію приміщення. Він наголосив, що до 1939 року воно належало єврейській громаді. Проте, з приходом радянської влади його націоналізували.

Побували учасники театралізованої екскурсії й на території колишньої української гімназії у Луцьку. Учні цієї установи щодня розпочинали і завершували навчання з молитви. Крім того, вони мали двосторонній прапор. З однієї сторони був український синьо-жовтий стяг, а з іншої – козацьке малинове знамено. Свого часу тут працював відомий діяч Модест Левицький.

Наступним пунктом екскурсії стало приміщення Волинського академічного обласного театру ляльок. У цій споруді ще за часів перебування Луцька у складі Речі Посполитої знаходився театр. Учасники театралізованої екскурсії мали змогу більше дізнатися про історію будівлі та переглянути уривок з вистави «Мазепа», яку ще на початку минулого століття тут ставили.

Завершилася екскурсія біля приміщення Луцької міської ради. Тут присутнім розповіли про символи міста. Образу і покровителю Луцька – Святому Миколаю передували й дівчина, яка тримала у руках два віночки та воїн з мечем у руках.

Учасники екскурсії, серед яких було багато дітей, із захопленням в очах переглядали театралізовану екскурсію.