Тернопільське подружжя вирощує у теплицях мікрозелень

Досвід регіонів

Молоде подружжя агрономів Яни та Семена Гариг перші та досі єдині на Тернопільщині вирощують за методом гідропоніки зелень, мікрогрін та їстівні квіти.

Ukrainian English Russian

У теплиці вирощують шість видів салату: фрізе, маш-салат, зелену і червону саланову, мангольд, кейл, руколу. Від посіву насіння до отримання готової продукції в середньому минає 50 днів, пише nday.te.ua.

«У спеціальні палети засипаємо чистий пропарений торф, густо сіємо насіння, поливаємо його водою і накриваємо пінопластом або плівкою. Коли рослини підростають, пересаджуємо їх в інші — з більшим розміром комірок. Далі саджаємо у спеціальні контейнери, які вставляємо в отвори, зроблені у блоках пінопласту. Таким чином рослини плавають на поверхні ємностей з поживним розчином та їхнє коріння безпосередньо занурене в нього», — розповідаю Яна Гарига.

Також тут вирощують м’яту, зелений, червоний та лимонний базилік, чебрець, розмарин і майоран. З минулого року в теплиці почали вирощувати мікрогрін.

«Минулого року все більшої популярності набув мікрогрін. Тернопільським закладам доводилося замовляти мікрозелень у сусідніх областях. Тому ми вирішили спробувати вирощувати цей продукт. Спершу посіяли найрізноманітніші культури, а вже потім відібрали ті, на які є попит. Горошок, соняшник, крес-салат, амарант замовляють найбільше», — ділиться Яна Гарига.

За словами молодого агронома, мікрозелень можна успішно вирощувати і в домашніх умовах. Головне, щоб в оселі була температура 20-25°С. Замість ґрунту підійде кокосовий субстрат, мінеральна вата або ж звичайнісінька марля, яку постійно потрібно зволожувати, пише  superagronom.com.

«У палети ми засипаємо чистий, пропарений торф, густо сіємо насіння, поливаємо його водою і накриваємо пінопластом або плівкою. Через один-три дні насіння починає сходити, тоді накриття знімаємо. Якщо дуже тепло, то поливаємо водою 4-5 разів на день. Збираємо врожай, коли на рослині з’являється два листочки, тобто через 7-14 днів. Все залежить від сорту культури», — розповідають тернопільські агрономи.

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: