Високі податки стримують розвиток туризму у Черкасах

Медицина. Туризм

Таку думку висловила народний депутат України, голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності Анна Романова під час круглого столу в Черкасах.

Ukrainian English Russian

Посадовиця переконана, що гальмують розвиток туризму не лише проблемні дороги, відсутність аеропорту, а й податки. Так, для прикладу, Черкаси ухвалили максимальні ставки для туризму: для внутрішнього – 0.5%, для в’їзного  - 5% від розміру мінімальної заробітної плати.

За її словами це призводить до збільшення вартості туристичної послуги, заганяння у тінь малого бізнесу, пише procherk.info.

- У результаті 80% вартості поселення в готель, наприклад, у такому випадку складають податки  та збори. Тому мені дивно чути, коли хтось «за» підвищення податків, - каже голова профільного підкомітету. - Туреччина лише нещодавно ввела збір на безпеку. Ніхто не знає, що з 80-их років ця країна знімала всі податки з підприємців. Лише через 40 років, коли вона стала туристичним центром, дозволила собі введення якихось податків. Це звичайно децентралізація, але Черкасам треба з цим щось робити, - говорить вона.

За її словами, навіть без туристичного збору можна отримати більший економічний ефект. Для прикладу, туристичний збір становить лише 0,01 % дохідної частини столиці.

Окрім того, переконана вона, що туристичний збір не має застосовуватися до агросадиб та гуртожитків.

 

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: