ПОРТАЛ
26 жовтня 2014, 20:11

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Як зберегти гроші в кризу і куди вигідніше їх вкласти

Як зберегти гроші в кризу і куди вигідніше їх вкласти

У кризу українцям складно розібратися, як зберегти заощадження. Купити валюту складно, курс - нестабільний, а зберігати гроші в банках багато українців зараз не ризикують через загальне ослаблення банківської системи. Експерти в якості альтернативи депозитам рекомендують людям купувати монети, облігації внутрішньої держпозики і акції українських компаній.

"Сегодня" з'ясувала, які плюси і мінуси цих інвестінструментів в нинішній непростій ситуації.

У фаворі

Незважаючи на складну ситуацію у фінансовій сфері, найбільш дохідними залишаються саме банківські вклади, вважають економісти. "Але в одному банку тримати депозити небезпечно - краще розкласти накопичення в еквіваленті до 150-200 тис. грн хоча б у п'яти великих, стабільних банках, які викликають у вас довіру. Тоді, якщо якийсь банк лопне, ці гроші вам поверне Фонд гарантування вкладів", - радить аналітик агентства MPP Consulting Павло Мельник.

А президент Украналітцентру Олександр Охріменко, в свою чергу, рекомендує тримати гроші рівноцінними частинами у гривні та в валютах: "Оптимальні ставки в валютах - 6-11%, у гривні - 16-22%. Якщо ж у банку пропонують більший відсоток, можливо, він ризиковий і, можливо, може лопнути. Головне ж - диверсифікувати накопичення, і зберігати гроші в євро, гривні та доларах".

Акції і метали

Не виключають аналітики і можливості вкладення в держоблігації внутрішньої позики, акції українських компаній і дорогоцінні монети. "Але в ці речі потрібно вкладати, коли їх вартість вже" на дні". Тоді можна виграти при перепродажі, - вважає аналітик МЦПД Олександр Жолудь. - Але з монетами треба бути обережними: в останні роки ціна на дорогоцінні метали сильно не росте і коливається в межах $ 200 за унцію. тобто великих доходів, наприклад, на срібних монетах, очікувати не варто".

Охріменко радить купувати цінні папери з гарною прибутковістю: "Коли пропонують казначейські зобов'язання по 7% - це замало. Якщо ж продають ОВДП по 14% - вже цікаво, адже на таких можна і зберегти свої гроші, і заробити".

Надійним, на думку експертів, залишається і звичний українцям інструмент для вкладення грошей - нерухомість, ціни на яку неухильно знижуються.

"Але найактуальніше зараз тримати валюту у вигляді готівки вдома, в сейфі, або на поточному рахунку в банку - адже купити її зараз дуже важко", - каже Мельник. На думку Жолудя, шуби, прикраси та антикваріат купувати не варто: "Шуби з'їдять миші, золото продасте за ціною брухту в два рази дешевше, а старовинна ікона може виявитися підробкою". Кращою ж інвестицією, на думку Охріменка, може стати освіта: "Вчіть англійську, отримуйте освіту за кордоном. Тоді можна стати дійсно цінним співробітником, і витрати окупляться".