Круглі лісоматеріали класифікуватимуть за новими правилами

Лісове господарство

З 1 січня 2019 року в Україні втрачають чинність державні стандарти на круглі лісоматеріали, які розроблені до 1992 року. Відтак лісові і деревообробні підприємства зобов’язані з нового року використовувати виключно нові ДСТУ.

Ukrainian English Russian

 Перехід до нової стандартизації зумовлений розвитком нових технологій переробки деревини, зростанням вимог до її якості, євроінтеграційними процесами в лісовій галузі та розширенням міжнародних торговельних зв’язків нашої країни на лісовому ринку. Саме тому в Україні розробляють стандарти гармонізовані з європейськими нормами, пише “Деревообробник“.

. На деякі породи нормативна документація ще не затверджена, однак до кінця 2018 року її повинні закінчити, передає “Ресурс“.

За словами заступника начальника львівського обласного управління Лісового та мисливського господарства Юрія Громяка, ключовою відмінністю чинних в Україні нормативних документів (відомих як ГОСТи) від європейських стандартів, на основі яких і розроблені нові українські, є методи вимірювання та визначення обсягу колод і сортування деревини за класами якості і сортиментами.

При вимірюванні колод зараз в Україні основним є поштучний метод, обсяг визначають за верхнім діаметром і сортують колоди за трьома сортами, а ГОСТи передбачають заготівлю близько 30 різних сортиментів.

У країнах Євросоюзу колоду вимірюють за серединним діаметром і сортують за чотирма класами якості – А, В, С, D для хвойних та твердолистяних порід дуба, бука, клена, ясена; і за трьома класами якості – А, В, С для м’яколистяних порід (тополі).

Погода
Погода у Черкасах

вологість:

тиск:

вітер: