Хімічну обробку лісів проти соснового шовкопряда провели чигиринські лісівники. Як завжди, у цій справі їм допомогла унікальна установка ГАРД - генератор аерозольний регульованої дисперсності. Він врятував цього року від шкідників понад 2,5 тисячі га лісу в Трушівському та Чигиринському лісництвах, - інформують у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
Про необхідність обробки лісівники дізнаються ще восени, коли проводять обстеження насаджень на предмет заселення шкідниками лісу по зимуючому запасу шляхом закладання пробних площадок та підрахунку на них кількості гусені, яка залягла на зимівлю у лісовій підстилці. Аналізуючи отримані результати, визначають, в яких лісових кварталах чисельність шкідника перевищує поріг щодо чинності, і потім там призначають наземні знищувальні заходи боротьби. Роботи проводять із дотриманням карантинних вимог.
«Для чигиринських ослаблених насаджень ГАРД – справжній порятунок, – розповідає директор Чигиринського лісгоспу Роман Фендюр. –
Ми майже щороку здійснюємо обробку лісів, де це необхідно. А також, за потреби, ділимося унікальною установкою і з іншими лісгоспами».
Про хімічну обробку лісу жителів найближчих сіл повідомляють і закривають доступ до цих ділянок на кілька днів. Але отрута, яку використовують, нешкідлива для людей. Це німецький препарат, який використовують у сільському господарстві, наприклад, для обробки картоплі від колорадського жука. Він повністю розкладається за 4-5 днів.