У Черкасах стартувало унікальне анкетування, що допоможе визначити, у якому напрямі варто розвивати туристичну сферу міста. Анкету розробив і активно поширює Туристично-інформаційний центр Черкас. Під час підготовки запитань колектив Турінфоцентру орієнтувався на позитивний досвід інших міст України, залучив новітні технології.
Анкетування проводиться у двох формах: частина респондентів отримає друкований варіант анкети, інша частина – має змогу заповнити аналогічний бланк в інтернеті
– Оскільки питання анкети серйозні та потребують роздумів, її друковану версію оздоблено краєвидами Черкас, аби надихнути респондента на конструктивні й щирі відповіді, – розповідає директор КП «Туристично-інформаційний центр» Світлана Неухацька. – Запитання виявляють емоції, асоціації, спогади, що виникають у зв'язку з містом, допомагають зрозуміти характер, особливості культури, світогляд жителів.
Подібні анкетування й інші дослідження стали вагомим підґрунтям для побудови міцної бренд-платформи Чернігова, Харкова, Одеси.
– Важливим орієнтиром для нас є «ВікіСітіНоміка» – рух спільнот і проектів, що має на меті створення нової якості життя. Принципи, які обстоює «ВікіСітіНоміка», – відкритість, глобальність, ініціатива «знизу вгору», – коментує Світлана Неухацька. – Особливість полягає у вивченні думки багатьох, дослідженні того, що говорять про місто містяни. Так само і про Черкаси ніхто не скаже більш доцільних і правдивих речей, ніж черкасці. Їм відомо те, до чого часто не додумуються професіонали, але ці дивовижні знання треба ще добути. Саме тому й було вирішено створити анкету «Черкаси – туристичне місто». Її готувала ціла команда спеціалістів, ми радилися з колегами з інших міст, різногалузевими фахівцями, ретельно продумували кожен елемент, щоб результат виправдав зусилля.
Станом на 4 травня в інтернеті анкету заповнило приблизно півтори сотні людей. Паралельно з онлайн-анкетою розпочалося заповнення її друкованої версії в місті – дві тисячі примірників. Перші відповіді свідчать про те, що більшість респондентів пишається містом, у якому живе, та цінує його природні ресурси: Дніпро, пляжі й Соснівку. Міську інфраструктуру черкасці, опитані на цей момент, оцінюють посередньо; рекомендують, як варто її удосконалити; і зазначають, що готові докласти власних зусиль до розвитку Черкас.
Туристично-інформаційний центр закликає всіх небайдужих черкасців долучитися до анкетування і дати щирі відповіді на запитання, від яких залежить добробут міста.