ПОРТАЛ
27 лютого 2015, 13:55

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

«Азот» хоче відсудити у водоканалу понад 17 млн. грн.

Нині між «Азотом» та міським водоканалом знову точаться судові спори. Хімічне підприємство хоче стягнути з комунального заборгованість, яка виникла внаслідок донарахувань пені, інфляційних та 3 % річних за попередні роки судової тяганини щодо сплати за очистку міських стоків, а також за період, коли нацрегулятор не встановив тариф для «Азоту».

 «Азот» хоче відсудити у водоканалу понад 17 млн. грн.

Всього азотівці хочуть відсудити у комунальників понад 17 млн грн. Така ситуація загрожує єдиному підприємству, що надає місту воду, фінансовим крахом, - інформують у КП «Черкасиводоканал».

Нещодавно «Водоканал» програв перший суд за позовом на 5 млн 338 тис грн. за період нарахувань пені, інфляційних та 3 % річних з березня 2012 року по вересень 2013 р.

Сьогодні ж відбудеться друге судове засідання за позовом «Азоту» щодо близько 9 млн грн. Цю суму «Азот» виставляє водному підприємству за період за березень-червень 2014 року. У той час національний регулятор ще не встановив вартість за очистку стоків і «Водоканал» не мав юридичних підстав приймати виставлені «Азотом» рахунки.

Тепер, хімічний гігант у судовому порядку хоче примусити комунальне підприємство сплатити за всіма рахунками за вказаний період, а також заплатити інфляційні, пені та 3 % річних за попередні періоди судових розглядів.

– Основну заборгованість перед «Азотом» у розмірі 35 млн грн. станом на 31.12.2014 року «Водоканал» погасив за рахунок відшкодування державою різниці в тарифах, – зазначає директор «Черкасиводоканалу» Сергій Овчаренко. – Але, на жаль, «Азоту» цього здалося замало. Прикро одне, якщо основну заборгованість перед «Азотом» ми сплатили за рахунок відшкодування державою різниці в тарифах, то представлену зараз «заборгованість» (пені, інфляційні та 3 % річних) ми маємо сплатити «живими коштами». Адже державна субвенція не поширюється на оплату пені та інших штрафних санкцій, – пояснює Сергій Овчаренко.

– Звісно, суд вправі задовольнити ці позови, і «Черкасиводоканал» опиниться у борговій пастці, спрогнозувати що буде з підприємством неможливо, справа може дійти до блокування рахунків підприємства і припинення роботи, - зазначає він.