ПОРТАЛ
15 березня 2015, 12:21

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Цех А-3 ПАТ «Азот» виробив більше 15 млн. тонн аміаку

У цеху А-3 черкаського «Азоту», що входить до холдингу OSTCHEM (об’єднує підприємства азотної хімії Group DF), за 45 років було вироблено більше 15 млн. тонн аміаку. Першу продукцію тут отримали 15 березня 1970 року.

Цех А-3 ПАТ «Азот» виробив більше 15 млн. тонн аміаку

Цех А-3 на той час був унікальним у технологічному плані. В його основу покладено французький проект багатотоннажного виробництва з обладнанням великої одиничної потужності. Щогодини два агрегати разом виробляють близько 50 тонн аміаку. Річна потужність цеху становить понад 400 тис. тонн. Вироблений аміак транспортується в інші цехи як сировина для випуску похідних мінеральних добрив, а також відвантажується аграріям у вигляді готової продукції.

«Ми постійно працюємо не стільки над підвищенням обсягів випуску аміаку, скільки над підвищенням енергетичної ефективності виробництва, розробкою і впровадженням інноваційних технологій, підвищенням рентабельності продукції, – зазначає голова правління ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM.Віталій Скляров. – Модернізація обладнання дозволяє нам підвищувати рівень виробничої безпеки та поступово зменшувати обсяги споживання енергоресурсів. Якщо проектне споживання природного газу становило 1065 м3 на тонну продукції, то середній показник у 2014 році склав лише 1002 м3. Те ж саме стосується і споживання електроенергії: проектні витрати – 770 кВт/год на тонну продукції, а фактичний показник у 2014 році – 737 кВт/год».

Найбільш суттєві реконструкції в цеху А3 пройшли у 2012 – 2014 рр. Загалом за цей період у реалізацію модернізаційних проектів було інвестовано 78,22 млн. грн.

Реалізовані в цеху А-3 новітні проекти тільки минулого року дозволили зекономити 11,42 млн. м3 природного газу та 1,23 млн. кВт/год електроенергії.

Нагадаємо, згідно з дослідженнями «Ernst & Young», проект із модернізації аміачного виробництва на ПАТ «АЗОТ» увійшов до списку 60-ти найбільш успішних енергозберігаючих проектів в СНД.