ПОРТАЛ
25 грудня 2015, 11:01

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Черкаські виробники готуються до змін у сфері метрології (фото)

З 1 січня 2016 р. в Україні набуває чинності нова редакція Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Аби роз’яснити основні зміни та нововведення у цій сфері для виробників області провели чергове навчання на базі ДП «Черкасистандартметрологія».

<b> Черкаські виробники готуються до змін у сфері метрології </b> (фото)

У заході взяли участь представники понад 60 підприємств та установ регіону.

Тема науково-практичного семінару «Робота метрологічних служб підприємства в умовах дії нової редакції Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Вимоги нормативно-правових актів, які реалізують положення Закону», викликала жвавий інтерес аудиторії. Особливо цікавили практичні аспекти законодавчих змін.

Семінар зібрав більш як 90 представників метрологічних служб, відповідальних за забезпечення єдності вимірювань на підприємствах, представників вимірювальних і випробувальних лабораторій, а також фахівців у сфері якості.

За словами директора ДП «Черкасистандартметрологія» Михайла Чорнопищука, нова редакція Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» передбачає важливі зміни про які необхідно знати виробникам.

- Закон розмежовує регуляторні, наглядові та господарські функції у сфері метрології, розширює застосування механізмів акредитації та гармонізує законодавчі акти з документами Міжнародної організації законодавчої метрології і актами законодавства ЄС з питань метрології, - зазначив керівник держпідприємства.

Це зміщує певні акценти у сфері практичної діяльності.

За словами Михайла Чорнопищука, рухаючись у європейському напрямку, держава дає більше прав і свобод виробникам, проте і відповідальність при цьому зростає. А тому потрібно бути готовими до таких трансформацій.

Чим відрізняється нова редакція закону від нині чинної, розповів учасникам лектор семінару кандидат фізико-математичних наук, завідувач кафедри Інституту підвищення кваліфікації фахівців в галузі технічного регулювання споживчої політики Одеської державної академії технічного регулювання та якості (м. Київ) Анатолій Коцюба.

Фахівець проаналізував структуру закону та відзначив, що в новій версії він став більш «компактним». Це, за його словами, відбулося за рахунок скасування ряду процедур.

Зокрема, з 1 січня 2016 року скасовується обов’язкова атестація вимірювальних і калібрувальних лабораторій.

Закон скасовує також обов’язкове погодження положень про метрологічну службу центральних органів виконавчої влади, підприємств та організацій.

Знята вимога щодо атестації головних і базових організацій метрологічних служб центральних органів виконавчої влади. З нового року не потрібно буде повідомляти територіальні органи про свою діяльність з виробництва, видачі на прокат або продажу засобів вимірювальної техніки (ЗВТ).

Нова редакція закону не передбачає погодження переліку ЗВТ, які перебувають у експлуатації і підлягають повірці.

Знята також вимога атестації методик виконання вимірювань.

- Всі перераховані процедури не будуть заборонені, просто відповідно до законодавства стануть не обов’язковими, - зауважив Анатолій Коцюба. Їх виробники здійснюватимуть чи не здійснюватимуть вже на свій власний розсуд.

Експерт також звернув увагу на новий зміст термінів повірки та калібрування засобів вимірювальної техніки. Якщо досі у вітчизняній практиці основною процедурою роботи з вимірювальними приладами була їхня повірка з визначенням похибки вимірювань, то тепер на перше місце виходить їхнє калібрування з розрахунками невизначеності. Калібрування – це більш інформативний процес, ніж повірка, але й технічно складніший.