Цього року єдина в Черкасах біокотельня КП «Черкаситеплокомунерго», що по вул. Менделєєва, 5, почала застосовувати у своїй роботі новий вид палива – кукурудзяні качани. Їх підприємство закуповує у сільгоспвиробників по ціні близько трьохсот гривень за тонну. Це, до речі, дешевше навіть аніж коштує традиційне біопаливо – дерев’яна щепа, - інформують у прес-службі Черкаської мерії.
Директор КП «Черкаситеплокомуненерго» Микола Кушнір розповів, що котельня у 2011 році була реконструйована та переобладнана для роботи на біопаливі за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Раніше ж вона працювала на природньому газу.
Після реконструкції коефіцієнт корисної дії біокотла складає 86 %. Тоді як загальна річна економія блакитного палива при його експлуатації становить 1,6 мільйона кубів.
– Ця котельня після реконструкції працює третій опалювальний сезон на біопаливі. Використовується дерев’яна щепа і відходи сільського господарства. За два роки експлуатації котельня повністю окупила себе. Вартість цього проекту 8,4 мільйонів гривень. З них 7,7 мільйонів – фінансування ЄБРР і близько 700 тисяч гривень – кошти підприємства, – розповів Микола Іванович.
Котельня складається із сховища біопалива, транспортної системи і безпосередньо біокотла. В основному вона опалює бюджетну сферу медичних закладів, розташований у мікрорайоні Соснівка: онкодиспансер, обласну лікарню, кардіоцентр та частково – житлові будинки.
– Ми знаємо, що вартість газу для опалення таких установ сягає 4,6 тисяч гривень за один кубометр. Ціна значна. Тоді як собівартість виробництво теплової енергії на біопаливі приблизно удвічі дешевше, ніж на блакитному паливі. Тому й такий малий термін окупності роботи, десь 2,4 роки. У цьому році ми знайшли інший вид дешевого біопалива. Це – качани з кукурудзи, які не поступаються ні калорійністю, ні якістю горіння. Тому ми розглядаємо альтернативні варіанти. Тим паче поки що ресурс використання такого палива – необмежений. Ринок тільки формується. Є багато бажаючих поставляти і щепу, і відходи сільськогосподарського виробництва. У нас вже укладені договори із багатьма зернопереробними організаціями на поставку такого палива, – зазначив Микола Кушнір.