ПОРТАЛ
30 грудня 2013, 15:12

Перекладач


перекласти з:

перекласти на:

Експерти розповіли як зекономити на продуктах до новорічного столу

Експерти  розповіли як зекономити на продуктах до новорічного столу

Як правильно купувати продукти до святкового столу та подарунки, щоб зекономити та не втратити у якості – напередодні свят поділились порадами черкаські експерти під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.

Що виявляють перевірки споживчих товарів

- Цьогоріч ми провели 368 планових і 75 позапланових перевірок, - констатував начальник Інспекції з питань захисту прав споживачів у Черкаській області Михайло Бінусов. - Переважно, черкаські споживачі зверталися з приводу неякісного надання послуг (скарги на фірми, що займаються встановленням вікон та дверей – і беруть кошти та зникають – або ж встановлюють неякісні вікна та двері). Звертаються зі скаргами після придбання телевізорів та мобільних телефонів. Щодо продуктів, то тут черкащани звертаються значно менше – причину ми вбачаємо в необізнаності.

Покупці не беруть товарних чеків під час покупок – або ж купують товар на ринку, де чеків апріорі немає – і навіть пояснити, у якого саме ринкового підприємця було придбано товар, часто не можуть. Звертаються ж зі скаргами до управління, зазвичай, після походів на ринок - покупці таких продуктів як ковбаса, кондитерські вироби. Питання виникають переважно тому, що люди не звертають увагу на термін придатності. Ми радимо також звертати увагу на упаковку товару, його загальний вигляд та умови, у яких він зберігається.

На кожен товар існує сертифікат якості – його також можна вимагати у продавця. Під час перевірок супермаркетів та закладів харчування серед порушень ми найчастіше виявляли продукти, термін придатності яких закінчився, або ж вони зберігалися неналежним чином. Незважаючи на те, що про перевірки ми попереджаємо за 10 днів – ми систематично виявляємо порушення.

Ринок чи супермаркет

- Категорично не раджу купувати продукти на ринку – саме місце продажу товару є однією з визначальних категорій його якості. Товар, придбаний на базарі, у сумнівному кіоску або «з рук», майже завжди може означати проблеми, - зазначила комерційний директор мережі «Гранд-Маркет» Алла Колодич. - У супермаркетах, де сертифікатами якості підтверджено кожен товар, за термінами придатності слідкують, де існує можливість прямого контакту із постачальником товару – кожну проблему можна владнати на місці: можливо, тому, наші покупці і не поповнюють ряди скаржників до інспекції.

Що приховує акція

Якщо товар продається по ціні, нижчій за середньоринкову – я б радила ставитися до цього дуже прискіпливо: хороший продукт дешевим бути не може. Звичайно, існують акції – як, наприклад, до свят у мережі «Гранд-маркет» ціни на яйця, з ініціативи золотоніського виробника, знижено до 5 гривень – проте, досить часто продаж по супернизькій ціні означає намагання збути товар, який швидко псується і вже має сумнівну якість. У нас ви ніколи не знайдете напівгнилих овочів за «супернизькою» ціною.

А от свого часу, коли у Черкасах відкривалися супермаркети національних мереж, особливо поширеними були випадки, коли за шаленими знижками «до відкриття» там збувався явно неякісний товар. Скажімо, стейк лосося коштував 45 гривень, у той час, як його ринкова ціна була вдвічі більшою. Оглянувши цей продукт, наші технологи пояснювали, що цю рибу уже кілька разів розморожували – саме тому вона буквально розвалюється у руках.

Так само можуть продаватися і дешеві кури, низька вартість яких пояснюється продажем розмороженої птиці під виглядом охолодженої.

Напередодні свят зазвичай купується багато алкоголю. Тож, зверну особливу увагу на це: якщо вам пропонують придбати текілу, що коштує 200 гривень, за 120, або шампанське

«Асті» (150 гривень) - за 99, обов’язково перевірте наявність на них акцизних марок (на імпортному алкоголі іноземна акцизна марка повинна покриватись українською акцизною маркою фіолетового кольору, а український алкоголь повинен бути промаркований акцизною маркою зеленого кольору).

Як економити на вартості, а не якості

Підсумовуючи: безризиковими я б назвала акції, коли ціну на товар знижено на 10-20% від середньоринкової. Коли вона відрізняється на 50% - це вже підстава для сумніву у якості товару.

Важливо знати, на чому і де можна економити. Скажімо, дитяче шампанське – це за смаком той же лимонад, який можна купити значно дешевше. Яскраві святкові набори цукерок, купуючи які, ви платите за упаковку. Можна замінити цукерками на вагу, із яких можна скомплектувати будь-який набір на свій смак.

Стосовно кондитерських виробів: популярний на свята «Київський» торт коштує 92 гривні за 1 кілограм. Торт, вироблений у супермаркеті – наприклад, у нас, такого ж типу – коштує на 20 гривень дешевше. Крім того, такі кондитерські вироби більш свіжі, не утримують консервантів, оскільки не передбачає транспортування на далекі відстані і тривалого зберігання – і, головне, ви чітко знаєте, хто відповідає за якість цього продукту. До речі, за рік ми продали 20 тонн вироблених нами тортів, з них 6 тонн – наш фірмовий «Наполеон».

Зекономити допоможуть місцеві виробники

Хочу привернути увагу по продуктів місцевого виробництва: ціна на місцевий товар, зазвичай, нижча, ніж на товари відомих національних виробників – оскільки ціна у своїй складовій несе і вартість бренду, витрати на його рекламу. А місцеве виробництво сьогодні цілком уже здатне забезпечувати одночасно і впровадження у виробництво новацій, і використання перевірених технологій - у поєднанні це дає якісний продукт з меншою кількістю консервантів і добавок.

Хочу констатувати, що ми працюємо з нашими, місцевими, виробниками досить давно - і в плані поставок їхньої продукції в мережу супермаркетів, і в плані використання у виробництві нашої кулінарії - і відзначаємо досить високу якість цієї продукції. Крім того, через територіальну наближеність місцевого виробника, можливо оперативно врегульовувати будь-які питання щодо якості його продукту. Повертаючись до національних мереж супермаркетів - товари, що продаються там за акційною ціною, як правило, не місцевого виробництва – і у випадку поганої якості «знайти крайнього» досить важко.